Vlada Francuske raspisuje konkurs za stipendije

03/01/2018 16:26

Vlada Francuske raspisuje konkurs za stipendije

Otkrijte sve mogućnosti i procedure i konkurišite za stipendiju Vlade Francuske!

U želji da podstakne mobilnost studenata, Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji, raspisuju novi konkurs za dodelu stipendija za 2018-2019. godinu za studente iz Srbije koji žele da nastave školovanje u Francuskoj.

Svake godine oko 800 studenta iz Srbije odabere Francusku za nastavak studija u nekoj od 3500 visokoškolskih ustanova u Francuskoj. Njih pedesetak ostvari svoj plan uz stipendiju vlade Francuske.

Konkurs za stipendije 2018-2019. otvoren je do 16. marta 2018.

Studenti mogu da konkurišu za razne programe stipendija:

Master 2-sve oblasti
Master 2-stipendija za bivše maturante Matematičke gimnazije u Beogradu
Doktorat u komentorstvu
Postmaster program Kopernik
Stipendija za Nacionalnu visoku školu lepih umetnosti (ENSBA).

Podnošenje kandidatura:

Francuski institut u Srbiji, Zmaj Jovina 11, Beograd ili preko mejl adrese: [email protected]

Uslovi i kriterijumi nalaze se na stranici Stipendije francuske vlade i na sajtu www.srbija.campusfrance.org

Izvor: www.serbie.campusfrance.org

03/01/2018 16:26