Stroge sankcije za plagijate na Univerzitetu u Beču

20/11/2014 13:13

Stroge sankcije za plagijate na Univerzitetu u Beču

Austrijska vlada usvojila je nove sankcije za plagiranje naučnih radova, a ove odredbe će se naći u izmeni zakona o univerzitetu.

U Austriji će se ubuduće, kad se radi o težim i namernim oblicima plagiranja diplomskih, bačelor i master radova, kao i disertacija, izreći sankcije različite strogoće, a može doći i do suspenzije sa studija na dva semestra.

Osim toga, univerziteti u Austriji će moći u svojim statutima da usvoje dodatne mere za postepeno kažnjavanje u vezi sa plagiranjem ili prikazivanjem prividnog naučnog rada.

Kao u mnogim drugim zemljama, i u Austriji je otkriven veći broj plagijata masterskih i doktorskih radova.

Iz tog razloga, posebna institucija na univerzitetia proverava radove kako bi se isključila mogućnost da su plagijati.

Izvor: Blic

20/11/2014 13:13