Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja – Novi Sad

Adresa: Lovćenska 16, Novi Sad
Telefon: 021/450-188
Email: admin@fsfv.ac.rs

Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu razvio se sedamdesetih godina usled velike potrebe za nastavnim kadrom ovog tipa. Fakultet fizičke kulture osnovan je 1974. godine. Utvrđena delatnost ovog Fakulteta bila je obrazovanje nastavnika fizičkog vaspitanja u školama, obrazovanje stručnjaka za rad u sportskim organizacijama i stručnjaka za organizaciju i sprovođenje rekreacije u privrednim i drugim organizacijama. Neki od prioriteta ove obrazovne ustanove jesu stručni i naučno-istraživački rad u oblasti fizičke kulture, obrazovanje i usavršavanje stručnjaka u ovoj oblasti, kao i podizanje nastavnog i naučnog podmlatka Fakulteta. Fakultet fizičke kulture promenio je naziv u Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja 2006. godine.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA NOVI SAD

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA NOVI SAD

BROJ MESTA - FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA NOVI SAD

RANG LISTE IZ PRETHODNIH GODINA - FAKULTET SPORTA I FIZIČKOG VASPITANJA NOVI SAD

1 Komentara
1 Replika
2 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najnoviji najviše glasova
Milijana

Kako se tretiraju deca ratnih vojnih invalida (4. kategorije) prilikom upisa?

Djuro Pavlica

Ako podjes u M-tel i kupis Iphone 8 dobija 10% popusta za ratne vojne invalide