Departman za pravne nauke – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
Website: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Na Departmanu za pravne nauke Državnog univerziteta u Novom Pazaru nastava se odvija u oblasti pravnih nauka sa svim svojim granama: krivično pravo, privredno pravo, građansko pravo, ustavno pravo, međunarodno javno pravo itd. Studijski programi pravljeni su po uzoru na najsavremenije svetske i evropske sisteme.

Nastava se odvija po pravilima Bolonjske deklaracije, što podrazumeva aktivno učešće studenata u nastavi, kao i rad u manjim grupama, što dodatno podiže kvalitet same nastave. Ona se odvija kroz osnovne akademske i master akademske studije.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA PRAVNE NAUKE

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Pravo

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Pravo (20 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA PRAVNE NAUKE

Na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija mogu konkurisati svi kandidati sa završenom srednjom školom u trajanju od 4 godine.

Na prijemnom ispitu za smer pravo polažu se testovi iz predmeta:

•  Srpski jezik
  •  Istorija

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 50.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA PRAVNE NAUKE

Pravo