Departman za matematičke nauke – Novi Pazar

Telefon: 020/317-754
Website: www.np.ac.rs
E-mail: rektorat@np.ac.rs

Na ovom Departmanu Državnog univerziteta u Novom Pazaru održava se nastava u oblastima matematike, informatike i fizike. Studenti stiču neophodna znanja i veštine iz tih oblasti, koje će primenjivati u proizvodnim i uslužnim delatnostima kao i u obrazovnim institucijama širom zemlje.

Studijski programi koncipirani su po modernim i fleksibilnim kriterijumima, na kojima studenti kroz nastavu stiču teorijska i praktična znanja. Nastava se izvodi u skladu sa propisima Bolonjske konvencije i to kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - DEPARTMAN ZA MATEMATIČKE NAUKE

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (4 godine)

• Matematika
  • Informatika i matematika
  • Matematika i fizika

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Matematika (5 mesta)

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Matematika (15 mesta)
  • Matematika i fizika (8 mesta)
  • Informatika i fizika (6 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - DEPARTMAN ZA MATEMATIČKE NAUKE

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija imaju svi kandidati koji su završili srednju školu u trajanju od 4 godine.

Na prijemnom ispitu polaže se test iz predmeta Matematika.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 50.000 dinara.

BROJ MESTA - DEPARTMAN ZA MATEMATIČKE NAUKE

Informatika i matematika