Ekonomski fakultet – Beograd

Telefon: 011/302-10-28
Website: www.ekof.bg.ac.rs
Email: dekanat@ekof.bg.ac.rs

Ekonomski fakultet – Beograd je državni akreditovani fakultet koji radi u sastavu Univerziteta u Beogradu. Osnovan je 1937. godine. Na ovoj institucije je do sada diplomiralo više od 40.000 studenata.

Nastava se odvija na nivoima osnovnih, master i doktorskih studija. Fakultet održava intenzivnu saradnju sa brojnim stranim univerzitetima i institutima iz SAD, Velike Britanije, Rusije, Francuske, Italije, Grčke i mnogih drugih država i učestvuje u međunarodnim projektima. Trenutno je na fakultetu zaposleno 130 nastavnika i saradnika.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

EKONOMSKI FAKULTET BEOGRAD - SMEROVI

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (3 i 4 godine)

• Ekonomija, poslovno upravljanje i statistika – 4 godine
  • Ekonomija, poslovno upravljanje i statistika – 3 godine

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Ekonomija (20 mesta)
  • Poslovno upravljanje (20 mesta)
  • Statistika (10 mesta)

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Ekonomska analiza i politika (25 mesta)
  • Računovodstvo, revizija i poslovne finansije (75 mesta)
  • Bankarski i finansijski menadžment (100 mesta)
  • Ekonomska politika i razvoj (25 mesta)
  • Poslovno upravljanje (175 mesta)
  • Kvantitativna analiza (50 mesta)
  • Međunarodni ekonomski odnosi (25 mesta)
  • Ekonomija i menadžment energetike (25 mesta)
  • Kvantitativne finansije (IMQF) (25 mesta)
  • Makroekonomija privreda u tranziciji (25 mesta)
  • Ekonomija i menadžment energetike (25 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - EKONOMSKI FAKULTET BEOGRAD

Za upis u pr­vu go­di­nu osnovnih akademskih stu­di­ja Eko­nom­skog fa­kul­te­ta u Be­o­gra­du kan­di­da­ti po­la­žu pri­jem­ni is­pit u jednoj od dve sledeće varijante:

Prva varijanta: Po sopstvenom izboru, prilikom prijavljivanja za testiranje, kandidat se opredeljuje za test iz jednog od sle­de­ćih pred­me­ta:

• Matematika
  • Računarstvo i informatika
  • Osnovi ekonomije
  • Poslovna ekonomija

Test svakog od ovih predmeta omogućava kandidatu da osvoji 60 bodova na testiranju.

Druga varijanta: Po sopstvenom izboru, prilikom prijavljivanja za testiranje, kandidat se opredeljuje

A) Za test iz jednog od sle­de­ćih pred­me­ta:

• Matematika
  • Računarstvo i informatika
  • Osnovi ekonomije
  • Poslovna ekonomija

B) Za jedan test iz

• Opšteg obrazovanja i informisanosti
  • Istorije
  • Geografije
  • Sociologije

Test iz predmeta grupe A) omogućava kandidatu da osvoji 40 bodova na testiranju, dok se na testu iz grupe B) predmeta može ostvariti 20 bodova.

🎓 KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi od 85.272 do 112.200 dinara u zavisnosti od uspešnosti studiranja.

Školarina za strane državljane iznosi 1.500 evra.

BROJ MESTA - EKONOMSKI FAKULTET BEOGRAD

Ekonomija, poslovno upravljanje i statistika – 4 godine