Visoka medicinska i poslovno-tehnološka škola strukovnih studija – Šabac

Telefon: 015/352-728
Website: www.vmpts.edu.rs
Email: vtssa@ptt.rs

Visoka medicinska i poslovno-tehnološka škola strukovnih studija u Šapcu, osnovana je 1960. godine. Kako se škola razvijala uvođeni su novi odseci i smerovi, tako da se pored inženjera hemijske struke danas školuju kadrovi u oblasti informacionih tehnologija, prehrambene i farmaceutsko-kozmetološke tehnologije i zaštite životne sredine. Škola organizuje osnovne strukovne studije prvog stepena i specijalističke strukovne studije drugog stepena.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - Visoka medicinska i poslovno-tehnološka škola strukovnih studija

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Informacione tehnologije
  • Zdravtsvena nega
  • Gastronomija
  • Farmacija
  • Ekonomija
  • Inženjerski menadžment
  • Zaštita životne sredine

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Inženjerski menadžment (35 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I UPIS - Visoka medicinska i poslovno-tehnološka škola strukovnih studija

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Kandidat koji konkuriše za upis polaže prijemni ispit, i to:

• Test iz informatike – za studijski program Informacione tehnologije,
  • Test iz hemije ili biologije po izboru – za studijski program Zdravstvena nega, Farmacija i Zaštita životne sredine,
  • Test iz ekonomije ili informatike – za studijski program Ekonomija,
  • Test iz kuvarstvabiologije ili ekonomije – za studijski program Gastronomija.
  • Test iz hemije, informatike ili ekonomije – za studijski program Inženjerski menadžment.

U prvu godinu studija na studijski program Zdravstvena nega, može se upisati lice sa završenom srednjom medicinskom školom ili gimnazijom, a na ostale studijske programe sa stečenim srednjim obrazovanjem.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente na smerovima: informacione tehnologije, gastronomija, farmacija i zdravstvena nega iznosi 72.000 dinara.

Školarina za samofinansirajuće studente na smerovima: ekonomija, inženjerski menadžment i zaštita životne sredine iznosi 66.000 dinara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku tehnološku školu strukovnih studija u Šapcu spremili smo vam primere testova za prijemni.

BROJ MESTA - Visoka medicinska i poslovno-tehnološka škola strukovnih studija

Informacione tehnologije
Farmacija
Gastronomija
Zdravstvena nega
Ekonomija 33 33 66
Inženjerski menadžment 11 11 22
Zaštita životne sredine 11 11 22
UKUPNO 150 169 319

5 Komentara
2 Replika
6 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najnoviji najviše glasova
Vlatko Raičević

Zašto navodite MASTER iz IT-ja, kad ne postoji.

aleksandar

ocena iz biologije

Jasna

da li postoji knjga da se kupi iz koje mogu da se spremam za prijemni ispit? zelela bih smer za zdravstvenu negu

Mirjana

Koliko sam razumela postoji mesto za osobe sa posebnim zdravstvenim problemima. Ja imam multiplusklerozu i zanima me da li spadam u tu grupu ptilikom upisa? Hvala unapred

Aleksandar

Poštovani/Poštovana,

na sajtu ove Visokoškolske ustanove nema nikakvih informacija o smeru Informacione tehnologije na master strukovnim studijama. Da li je kod vas ovde u pitanju neka greška ili oni u školi očekuju da će tokom septembra dobiti akreditaciju za taj studijski program?

Srdačan pozdrav.

Još uvek nismo došli do konkursa za upis na master studije za 2018. godinu, niti informacije da smera neće biti.

Aleksandar

Da li je u međuvremenu bilo napretka?