Visoka tehnološka škola strukovnih studija – Šabac

Telefon: 015/352-728
Website: www.vtssa.edu.rs
Email: vtssa@ptt.rs

Ova visokoobrazovna institucija je osnovana 1960. godine. Kako se škola razvijala uvođeni su novi odseci i smerovi, tako da se pored inženjera hemijske struke danas školuju kadrovi u oblasti informacionih tehnologija, prehrambene i farmaceutsko-kozmetološke tehnologije i zaštite životne sredine. Škola organizuje osnovne strukovne studije prvog stepena i specijalističke strukovne studije drugog stepena.

SMEROVI - VISOKA TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Informacione tehnologije
  • Zdravtsvena nega
  • Gastronomija
  • Farmacija
  • Ekonomija
  • Inženjerski menadžment
  • Zaštita životne sredine

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Inženjerski menadžment (35 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Kandidat koji konkuriše za upis polaže prijemni ispit, i to:

• Test iz informatike – za studijski program Informacione tehnologije,
  • Test iz hemije ili biologije po izboru – za studijski program Zdravstvena nega, Farmacija i Zaštita životne sredine,
  • Test iz ekonomije ili informatike – za studijski program Ekonomija,
  • Test iz kuvarstvabiologije ili ekonomije – za studijski program Gastronomija.
  • Test iz hemije, informatike ili ekonomije – za studijski program Inženjerski menadžment.

U prvu godinu studija na studijski program Zdravstvena nega, može se upisati lice sa završenom srednjom medicinskom školom ili gimnazijom, a na ostale studijske programe sa stečenim srednjim obrazovanjem.

🎓KONKURS ZA UPIS 2016/2017

Školarina za samofinansirajuće studente na smerovima: informacione tehnologije, farmacija, gastronomija i zdravstvena nega iznosi 60.000 dinara.

Školarina za samofinansirajuće studente na smerovima: ekonomija, inženjerski menadžment i zaštita životne sredine iznosi 50.000 dinara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku tehnološku školu strukovnih studija u Šapcu spremili smo vam primere testova za prijemni.

BROJ MESTA - VISOKA TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Informacione tehnologije