Visoka tehnička škola strukovnih studija – Subotica

Telefon: 024/655-201
Website: www.vts.su.ac.rs
Email: office@vts.su.ac.rs

Viša tehnička škola u Subotici posle akreditacije 2007. godine postaje Visoka tehnička škola strukovnih studija. Osnovna delatnost škole je obrazovanje studenata u oblasti tehničkih nauka. Škola i ove godine vrši upis kandidata na dva nivoa studija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije. Svi studijski programi usklađeni su sa Bolonjskom deklaracijom.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Informatika (2 modula)
    • Tehnička informatika
    • Internet i elektronsko poslovanje
  • Elektrotehnika
  • Mašinstvo (2 modula)
    • Razvoj proizvoda
    • Termotehnika
  • Mehatronika
  • Tehnički komunikacioni menadžment

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Mehatronika (16 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Nastava se izvodi na srpskom i mađarskom nastavnom jeziku.

Kandidati koji konkurišu za upis na studijske programe Mašinstvo, Elektrotehnika, Mehatronika polažu prijemni ispit iz matematike

Kandidati koji konkurišu za upis na studijski program Informatika, polažu prijemni ispit iz osnova računarstva.

Kandidati koji konkurišu za upis na studijski program Tehnički komunikacioni menadžment, polažu prijemni ispit iz opšte kulture ili osnova računarstva ili matematike (po izboru kandidata).

Prijemni ispit se polaže na srpskom ili na mađarskom jeziku

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 66.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 2.400 dolara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku tehničku školu strukovnih studija iz Subotice spremili smo vam materijal za pripremu.

1. Zbirka zadataka iz matematike
  2. Zbirka zadataka iz osnova računarstva