Visoka tehnička škola strukovnih studija – Požarevac

Telefon: 012/531-667
Website: www.vts-pozarevac.edu.rs
Email: visa_po@ptt.rs

Osnovna delatnost Visoke tehničke škole strukovnih studija u Požarevcu je obrazovanje kadrova u oblastima: mašinstvo, elektrotehnika, agronomija, zaštita životne sredine kao i prehrambene tehnologije. Škola primenjuje savremene metode edukacije kao i stalno inoviranje nastavnih sadržaja. Svi studijski programi koncipirani su u skladu sa Bolonjskom deklaracijom. Nastava se odvija na dva nivoa studija: osnovnim strukovnim i specijalističim strukovnim studijama.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Zaštita bilja
  • Zaštita životne sredine
  • Elektrotehnika
  • Mašinstvo
  • Prehrambena tehnologija i nutricionizam

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Agronomija (25 mesta)
  • Mašinstvo (25 mesta)
  • Prehrambena tehnologija (25 mesta)
  • Zaštita životne sredine (32 mesta)
  • Poljoprivreda (32 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Svi kandidati polažu prijemni ispit, i to:

Studijska grupa za Mašinstvo – svi kandidati koju steknu pravo da konkurišu za upis polažu prijemni ispit iz predmeta:

• Matematika

Studijska grupa za Elektrotehniku – svi kandidati koju steknu pravo da konkurišu za upis polažu prijemni ispit iz predmeta:

• Matematika

Studijska grupa za Prehrambenu tehnologiju, Poljoprivredu i Zaštitu životne sredine – svi kandidati koju steknu pravo da konkurišu za upis polažu prijemni ispit iz predmeta:

• Matematike ili Hemije ili Biologije

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 55.000 dinara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku tehničku školu strukovnih studija u Požarevcu spremili smo vam materijal za pripremu.

BROJ MESTA - VISOKA TEHNIČKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Mašinstvo