Nazad na početnu

Telefon: 035/401-140
Website: www.vmscuprija.edu.rs
Email: vmscuprija@gmail.com

Škola je osnovana 1998. godine i u početku nastava se odvijala na tri smera, u svega tri učionice i jednim amfitetarom. Danas, Visoka medicinska škola strukovnih studija u Ćupriji u svom vlasništvu ima 6300 m2 prostora. Škola sarađuje sa drugim visokoškolskim ustanovama kao i institucijama iz oblasti medicine. Studijski programi koncipirani su u skladu sa Bolonjskom konvencijom. Nastava se odvija kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

SMEROVI

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Strukovna medicinska sestra
  • Strukovni fizioterapeut
  • Strukovna medicinska sestra – babica
  • Strukovni kozmetičar estetičar
  • Strukovni farmaceutski tehničar
  • Strukovni medicinski radiolog

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Specijalista strukovna medicinska sestra – specijalista kliničke prakse (20 mesta)
  • Specijalista strukovni fizioterapeut – rehabilitacija neuroloških bolesnika (20 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA

U prvu godinu studija mogu da konkruišu studenti koji su završili srednju školu u četvorogodišnjem trajanju.

Strukovni fizioterapeut – Srednja medicinska škola, gimnazija ili srednja veterinarska škola

Strukovni kozmetičar estetičar – Srednja hemijska škola, srednja medicinska škola, srednja kozmetičarska škola, gimnazija i srednja farmaceutska škola

Strukovna medicinska sestra – Srednja medicinska škola

Strukovna medicinska sestra-babica – Srednja medicinska škola

Strukovni farmaceutski tehničar – Srednja farmaceutska škola, gimnazija,srednja medicinska škola, srednja kozmetičarska škola

Strukovni medicinski radiolog   Srednja medicinska škola svih smerova, gimnazija, sve odgovarajuće četvorogodišnje škole

Prijemni ispit razlikuje se u zavisnosti od smera:

Na prijemnom ispitu za smer Strukovni fizioterapeut, polaže se prijemni ispit iz predmeta:

• Fizika
  • Biologija

Na prijemnom ispitu za smer Strukovni kozmetičar estetičar, polaže se prijemni ispit iz predmeta:

• Hemija
  • Biologija

Na prijemnom ispitu za smer Strukovna medicinska sestra, polaže se prijemni ispit iz predmeta:

• Zdrvstvena nega

Na prijemnom ispitu za smer Strukovna medicinska sestra-babica, polaže se prijemni ispit iz predmeta:

• Bilogija

Na prijemnom ispitu za smer Strukovni farmaceutski tehničar, polaže se prijemni ispit iz predmeta:

• Hemija
  • Biologija

Na prijemnom ispitu za smer Strukovni medicinski radiolog, polaže se prijemni ispit iz predmeta:

• Fizika
🎓KONKURS ZA UPIS 2014/2015

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 80.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.500 evra.

BROJ MESTA

Strukovni fizioterapeut