Visoka hemijsko tehnološka škola strukovnih studija – Kruševac

Telefon: 037/427-603
Website: www.vhts.edu.rs
Email: webmaster@vhts.edu.rs

Osnovna delatnost škole jeste da ostvaruje visoko obrazovanje kroz osnovne strukovne studije u okviru svojih akreditovanih studijskih programa. Pored obrazovanja škola obavlja i druge poslove koji komercijalizuju rezultate naučnog, stručnog, nastavnog kao i istraživačkog rada. Studijski programi koncipirani su u skladu sa Bolonjskom konvencijom. Visoka hemijsko-tehnološka škola strukovnih studija iz Kruševca i ove godine upisuje kandidate na tri smera osnovnih strukovnih studija i to 100 kandidata koji će se finansirati iz budžeta države i 40 samofinansirajućih studenata.

SMEROVI - VISOKA HEMIJSKO TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Tehnologija
    • Farmaceutska tehnologija
    • Prehrambena tehnologija
  • Zaštita životne sredine i zaštita na radu
    • Zaštita životne sredine
    • Zaštita na radu
  • Informatika i računarstvo

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA HEMIJSKO TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Svi kandidati obavezno polažu klasifikacioni ispit iz jednog predmeta po izboru od tri ponuđena:

• Hemija
  • Matematika
  • Informatika

🎓KONKURS ZA UPIS 2016/2017

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 48.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.000 dolara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA HEMIJSKO TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku hemijsko-tehnološku školu strukovnih studija iz Kruševca spremili smo vam primere testova za prijemni.

1. Matematika
  2. Hemija
  3. Test iz informatike – 1 online test
  4. Test iz informatike – 2 online test