Visoka hemijsko tehnološka škola strukovnih studija – Kruševac

Telefon: 037/427-603
Website: www.vhts.edu.rs
Email: webmaster@vhts.edu.rs

Osnovna delatnost škole jeste da ostvaruje visoko obrazovanje kroz osnovne strukovne studije u okviru svojih akreditovanih studijskih programa. Pored obrazovanja škola obavlja i druge poslove koji komercijalizuju rezultate naučnog, stručnog, nastavnog kao i istraživačkog rada. Studijski programi koncipirani su u skladu sa Bolonjskom konvencijom. Visoka hemijsko-tehnološka škola strukovnih studija iz Kruševca i ove godine upisuje kandidate na tri smera osnovnih strukovnih studija i to 100 kandidata koji će se finansirati iz budžeta države i 40 samofinansirajućih studenata.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

SMEROVI - VISOKA HEMIJSKO TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Tehnologija
    • Farmaceutska tehnologija
    • Prehrambena tehnologija
  • Zaštita životne sredine i zaštita na radu
    • Zaštita životne sredine
    • Zaštita na radu
  • Informatika i računarstvo

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA HEMIJSKO TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Svi kandidati obavezno polažu klasifikacioni ispit iz jednog predmeta po izboru od tri ponuđena:

• Hemija
  • Matematika
  • Informatika

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 48.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 1.000 dolara.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA HEMIJSKO TEHNOLOŠKA ŠKOLA STRUKOVNIH STUDIJA

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku hemijsko-tehnološku školu strukovnih studija iz Kruševca spremili smo vam primere testova za prijemni.

1. Matematika
  2. Hemija
  3. Test iz informatike – 1 online test
  4. Test iz informatike – 2 online test