Visoka tekstilna strukovna škola za dizajn, tehnologiju i menadžment – Beograd

visoka tekstilna strukovna skola za dizajn tehnologiju u menadzmentAdresa: Starine Novaka 24, Beograd
Telefon: 011/323-40-02
Website: www.vtts.edu.rs
Email: vtts@eunet.rs

Odlukom Republičkog veća narodne Republike Srbije u junu 1958. godine osnovana je Viša tekstilna škola sa ciljem da osposobi stručne kadrove za realizaciju proizvodnje u tekstilnoj industriji, da prati razvoj tekstilne industrije kako u zemlji tako i u inostranstvu, kao i da usavršava na državnom nivou sve organizacije i ustanove tekstilne industrije. Nastava se odvija u skladu sa Bolonjskom deklaracijom kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

SMEROVI - VISOKA ŠKOLA ZA DIZAJN, TEHNOLOGIJU I MENADŽMENT

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Tekstilno inženjerstvo (2 modula)
    • Konstrukcija i modelovanje
    • Konfekcija
  • Menadžment u tekstilnoj industriji
  • Dizajn tekstila i odeće

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Odeća specijalne namene (32 mesta)
  • Modni menadžment (20 mesta, 2 modula)
    • Menadžment i moda
    • Moda i stil

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA ŠKOLA ZA DIZAJN, TEHNOLOGIJU I MENADŽMENT

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Kandidati koji se odluče da upišu smer tekstilno inženjerstvo ili menadžment u tekstilnoj industriji, na prijemnom ispitu polažu test iz opšteg znanja.

Kandidati koji se odluče da upišu smer dizajn tekstila i odeće, polažu prijemni ispit za umetničke sklonosti i sposobnosti.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente na smeru dizajn tekstila i odeće iznosi 95.000 dinara.

Školarina za samofinansirajuće studente na smeru tekstilno inženjerstvo i menadžment u tekstilnoj industriji iznosi 65.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 2.000 evra.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA ŠKOLA ZA DIZAJN, TEHNOLOGIJU I MENADŽMENT

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku tekstilnu strukovnu školu za dizajn, tehnologiju i menadžment  u Beogradu spremili smo vam materijal za pripremu.

1. Zadaci za prijemni ispit
  2. Test opšte informisanosti 1 online test