Visoka tekstilna strukovna škola za dizajn, tehnologiju i menadžment – Beograd

visoka tekstilna strukovna skola za dizajn tehnologiju u menadzmentAdresa: Starine Novaka 24, Beograd
Telefon: 011/323-40-02
Website: www.vtts.edu.rs
Email: vtts@eunet.rs

Odlukom Republičkog veća narodne Republike Srbije u junu 1958. godine osnovana je Viša tekstilna škola sa ciljem da osposobi stručne kadrove za realizaciju proizvodnje u tekstilnoj industriji, da prati razvoj tekstilne industrije kako u zemlji tako i u inostranstvu, kao i da usavršava na državnom nivou sve organizacije i ustanove tekstilne industrije. Nastava se odvija u skladu sa Bolonjskom deklaracijom kroz osnovne strukovne i specijalističke strukovne studije.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - VISOKA ŠKOLA ZA DIZAJN, TEHNOLOGIJU I MENADŽMENT

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine)

• Tekstilno inženjerstvo (2 modula)
    • Konstrukcija i modelovanje
    • Konfekcija
  • Menadžment u tekstilnoj industriji
  • Dizajn tekstila i odeće

SPECIJALISTIČKE STRUKOVNE STUDIJE (1 godina)

• Odeća specijalne namene (32 mesta)
  • Modni menadžment (20 mesta, 2 modula)
    • Menadžment i moda
    • Moda i stil

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA ŠKOLA ZA DIZAJN, TEHNOLOGIJU I MENADŽMENT

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem ili trogodišnjem trajanju.

Kandidati koji se odluče da upišu smer tekstilno inženjerstvo ili menadžment u tekstilnoj industriji, na prijemnom ispitu polažu test iz opšteg znanja.

Kandidati koji se odluče da upišu smer dizajn tekstila i odeće, polažu prijemni ispit za umetničke sklonosti i sposobnosti.

🎓KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente na smeru dizajn tekstila i odeće iznosi 95.000 dinara.

Školarina za samofinansirajuće studente na smeru tekstilno inženjerstvo i menadžment u tekstilnoj industriji iznosi 65.000 dinara.

Školarina za strane državljane iznosi 2.000 evra.

TESTOVI ZA PRIJEMNI - VISOKA ŠKOLA ZA DIZAJN, TEHNOLOGIJU I MENADŽMENT

Kako bi lakše spremili prijemni ispit za upis na Visoku tekstilnu strukovnu školu za dizajn, tehnologiju i menadžment  u Beogradu spremili smo vam materijal za pripremu.

1. Zadaci za prijemni ispit
  2. Test opšte informisanosti 1 online test