Back to homepage

Dokumenta za upis na fakultete i visoke škole

Prvu godinu osnovnih ili integrisanih studija mogu upisati svi koji prethodno imaju završeno srednjoškolsko obrazovanje u trajanju od četiri godine.

Za upis na određeni studijski program visokoškolske ustanove po izboru, kandidati mora položiti prijemni ispti, odnosno ispit provere skolonosti i sposobnosti, ukoliko je to predviđeno konkursom.

Ne znate šta da upišete ili želite da se prebacite na drugi fakultet? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije. Takođe, posredujemo prilikom prebacivanja sa jednog na drugi fakultet ili visoku školu.

Dokumenta potrebna za prijavu na prijemni ispit

• Popunjen obrazac prijave na konkurs
  • Overena fotokopija ili original svedočanstva svih razreda srednje škole na uvid
  • Overena fotokopija ili original diplome o položenom završnom ili maturskom ispitu na uvid
  • Dokaz o uplati naknade za prijemni ispit (iznos i broj računa se razlikuje u zavisnosti od ustanove na kojoj se polaže prijemni ispit)

Dokumenta za upis na fakultet i visoku školu

• Original svedočanstva svih razreda srednje škole
  • Original diplome o položenom završnom ili maturskom ispitu
  • Izvod iz matične knjige rođenih
  • Dva ŠV-20 obrasca
  • Prazan indeks
  • Dve fotografije formata 4,5 cm x 3,5 cm
  • Dokaz o uplati školarine (za studente koji se upisuju kao samofinansirajući studenti)

najnoviji
najnoviji najviše glasova
Marija
3 godine ranije

Bitna li je skola ? I placa li se to sta treba jos zelim da znam

Tamara
4 godine ranije

Molim vas dali neko zna do kada traje upis prve godine za ekonomsku skolu za menzamemta u leposavic ?

Анђела Марсенић
6 godine ranije

Gde se nabavlja obrazac prijave za konkurs za filozofski fakultet? Da li se dobija na fakultetu prilikom prijave ili se štampa ili kupuje?

Jasmina
6 godine ranije

do kog datuma je prijava za polaganje prijemnog na Beogradska poslovna škola – Visoka škola strukovnih studija

Reply to  Jasmina

Pogledaj ovde: http://fakulteti.edukacija.rs/drzavne-visoke-skole/beograd/beogradska-poslovna-skola-visoka-skola-strukovnih-studija/ ili na sajtu skole. Ako je pocela pripremna nastava, onda bi trebalo da se zna i datum prijave za prijemni.

Jasmina
6 godine ranije

do kada se treba prijaviti za polaganje prijemnog ispita na
Beogradska poslovna škola – Visoka škola strukovnih stu