Back to homepage

Šta mislite o korupciji u visokoškolskom obrazovanju? – Anketa

Šta mislite o korupciji u visokoškolskom obrazovanju?  – Anketa

Brojne afere oko kupovine ispita i diploma, naterali su nas da sprovedemo malo istraživanje u vezi sa ovom temom. Kroz ovu anketu dobićemo odgovore na neka pitanja kao što su vera mladih ljudi u obrazovni sistem Srbije i u državne organe koji se bave ovom problematikom.

Portal fakulteti.edukacija.rs je odlučio da zajedno sa vama dođe do javnog mišljenja mladih ljudi kao i svih koji su imali određena iskustva sa ovim problemom.

Pomozite nam da dođemo do informacija koje bi mogle da otkriju eventualnu sistemsku korupciju u našem obrazovnom sistemu.

Ukoliko znate za neki primer korupcije u obrazovanju bilo kog oblika, podelite priču sa nama putem kontakt forme klikom OVDE, ili na email [email protected]

Anonimnost zagarantovana.

Takođe, glasajte na anketi ispod i ostavite vaš komentar.

[yop_poll id=”3″]

najnoviji
najnoviji najviše glasova
Maximus
7 godine ranije

ogromna na drzavnim fakultetima. podloga za to je autonomija univerziteta koja izvor enormne korupcije

Lazar

Sve naj pogotovu na medicini 😀 😀

Ostecen
9 godine ranije

Najzalije je to sto placaju i da bi upali na fax.Bas zbog tih sto su platili sam i ja bio ostecen.Na moje oci i oci jos njih dvadesetak je profesor na prijemnom primio mito.Zamislite koja slucajnost,bas taj koji je dao novac je najbolje polozio prijemni,stvarno slucajnost.Jedan decko koji je takodje bio ostecen mu je rekao da ce se zaliti,da je prevaren.Znate sta je odgovorio?”Ti si niko i nista a ja sam profesor,ko ce tebi poverovati,niko”.Sva sreca pa je taj profesor ubrzo dobio otkaz.U pitanju je fakultet sporta.Mislim da bi bio red da snimaju polaganje,da ne bi bilo takvih namestaljki.Zbog nekih… Učitaj još »

diplomazapre

Sve najlepse mislim…:D

Banana Drzava
9 godine ranije

Naravno da ima, posebno medicinski fakultet u Beogradu….

9 godine ranije

Ko ima para moze i da kupi kao sto se kupuju i vozacke dozvole i svasta jos nesto. A ko nema radi na sebi posteno i tesko zavrsava fakultete a jos teze se zaposli. U Srbiji ako nemas vezu mozes samo da radis kao cistacica,na trafici i tome slicno i ako imas zavrsen faks. Zalosno al istinito.

Trange-frange
9 godine ranije

Diploma se kupuje kao na pijaci, nema tu potrebe za bilo kakvom anketom, sve je jasno…

mmmmm
8 godine ranije
Reply to  Trange-frange

Da li je normalno sto nama ”starim studentima” ogranicavaju rok.ovo nema nigde,situacija je tako uzasna u drzavi,besparica a oni zele da to urade sa nama.

Tuga
9 godine ranije

Ljudi uče godinama, školuju se na veoma teškim fakultetima, po diplomiranju traže posao 5 godina ili rade neke mizerne poslove, dok neko ko ima vezu, kupi diplomu fakulteta i zaposli se za dan..

smrtnik
Reply to  Tuga

Studenti su na zalost, naucili neke ljude(profesore i asistenete fakulteta) da uzimaju pare. Jer to postizu svojim neradom. Pa time lazu sebe, roditelje i druge.