Back to homepage

Fakultet za sport i turizam

educonsAdresa: Radnička 30a, Novi Sad
Telefon: 021/530-231
Website: www.tims.edu.rs
Email: [email protected]

Fakultet je osnovan 2004. godine i njegova osnovna delatnost je obrazovanje studenata u oblasti sporta i turizma. Fakultet je zajedno sa svim studijskim programima akreditovan kao naučna institucija sa dobijenom dozvolom za naučno – istraživački rad. Svi studijski programi koncipirani su u skladu sa Bolonjskom deklaracijom. Nastava se izvodi na tri nivoa studija, kroz osnovne akademske, master akademske i doktorske studije.

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA

Pravo na konkurs za upis u prvu godinu osnovnih studija imaju kandidati koji imaju završenu srednju školu svih zanimanja u četvorogodišnjem trajanju i koji polože kvalifikacioni ispit.

Klasifikacioni ispit na smeru Menadžment i biznis u turizmu vrednuje se na sledeći način:

• 20% test opšteg obrazovanja
  • 20% test poznavanja oblasti
  • 20% motivaciono pismo
  • 40% uspeh ostvaren u srednjoj školi

Klasifikacioni ispit na smeru Fizičko vaspitanje i sport vrednuje se na sledeći način:

• 10% test opšteg obrazovanja
  • 20% test motoričke kompetentnosti
  • 20% test poznavanja oblasti
  • 10% motivaciono pismo
  • 40% uspeh ostvaren u srednjoj školi

Test motoričke kompetentnosti sastoji se iz:

• UKK za procenu maksimalne potrošnje kiseonika
  • procena opšte koordinacije
  • procena specifične koordinacije
  • plivanje na 50 metara
🎓KONKURS ZA UPIS 2014/2015

Školarina za upis na prvu godinu smera Fizičko vaspitanje i sport iznosi 1.400 evra.

Školarina za upis na prvu godinu smera Menadžment i biznis u turizmu iznosi 1.300 evra.

najnoviji
najnoviji najviše glasova
Gul milkovic
8 godine ranije