Back to homepage

Fakultet za projektni i inovacioni menadžment

Adresa: Bože Jankovića 14, 11000 Beogradprojektni menadzment logo
Telefon: +381 11 39 12 504; +381 11 39 12 484
Website: pmc.edu.rs
Email: [email protected]

Fakultet za projektni i inovacioni menadžment predstavlja unikatni fakultet na ovim prostorima iz projektnog i inovacionog menadžmenta, koji školuje pre svega projektne menadžere koji predstavjaju najtraženiju menadžersku profesiju u svetu i kod nas.

Fakultet za projektni i inovacioni menadžment je osnovao prof. dr Petar Jovanović, dugogodišnji dekan FON-a, koji je početkom 90-tih godina uveo menadžment na FON-u i u Srbiju.

Projektni menadžment predstavlja specijalizovanu disciplinu menadžmenta koja se bavi upravljanjem raznovrsnim projektima radi njihove efikasnije realizacije. Pored kapitalnih, informacionih i biznis projekata, posebno je značajno i neophodno upravljanje projektima EU koji su finansirani iz evropskih fondova. Danas vlada krilatica da je sve projekat i da svi upravljanju projektima.

SMEROVI

Na Fakultetu za projektni i inovacioni menadžment trenutno postoje na osnovnim akademskim studijama dva akreditovana studijska programa:

Za smer Projektni menadžment akreditovani smo za:

• Osnovne studije
  • Master studije
  • Doktorske studije

Za smer Informacioni sistemi i razvoj softvera akreditovani smo za:

• Osnovne studije

BROJ MESTA

Broj akreditovanih mesta na smeru Projektni menadžment:

• Na osnovnim studijama – 90
  • Na master studijama – 50
  • Na doktorskim studijama – 8

Broj akreditovanih mesta na smeru Informacioni sistemi i razvoj softvera:

• Na osnovnim studijama – 30

ŠKOLARINA

Cena studija na osnovnim studijama za studijski program Projektni menadžment je 990 evra po godini, a na master studijama je 1290 evra u dinarskoj protivvrednosti.

Za studijski program Informacioni sistemi i razvoj softvera cene školarina iznosi 1250 evra po godini, na osnovnim studijama.

najnoviji
najnoviji najviše glasova