Back to homepage

Adresa: Visokog Stevana 2, Beograd
Telefon: 011/218-30-56
Email: [email protected]

Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju – FASPER je državni fakultet koji radi u sastavu Univerziteta u Beogradu. Na ovom fakultetu se mogu pohađati osnovne, master, specijalističke i doktorske studije.

Veliki broj smerova ove ustanove integriše razne naučne oblasti psiholoških, medicinskih, socioloških, pedagoških i drugih nauka. Od osnivanja ovog fakulteta diplomiralo je preko 5000 studenata. Studijski programi se ostvaruju kroz predavanja, vežbe, konsultacije i stručnu praksu. Svi nastavni programi na ovom fakultetu obuhvataju društvene, metodološke, opšte stručne i uže stručne nastavne sadržaje.

[insert1]

[insert2]

[insert3]

SMEROVI - FAKULTET ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I REHABILITACIJU

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA

TESTOVI ZA PRIJEMNI

BROJ MESTA

Konačne i preliminarne rang liste iz prethodnih godina

najnoviji
najnoviji najviše glasova
Aleksandra
2 godine ranije

Iskustva spremanje ispita?
I koliko je godina na fakultetu?

Ana
4 godine ranije

Dobar dan, može li mi netko objasniti proceduru upisa ako dolazim iz Hrvatske? Jel studij besplatan ili se plaća školarina… I što je sve potrebno za upis….
Hvala

Sara
4 godine ranije

Zdravo. Da li neko moze da mi detaljno objasni,koja je procedura deljenja na ove podsmerove? Npr. hocu da upisem defektologiju-poremecaji ponasanja. Rang lista je samo za defektologiju,kako se kasnije ‘defektolozi’ rangiraju za ostale smerove?
Hvala unapred

Dragan
5 godine ranije

Da li mi je 3 meseca za spremanje prijemnog dovoljno, ili je trebalo ranije da krenem?

Milica
Reply to  Dragan

Trebao si ranije, biologija predstavlja po meni najveci problem

Janja
Reply to  Dragan

Mozes stici ako lepo rasporedis vreme, uclani se u neku od grupa FASPEROVCI na fb mislim da u onoj od prosle godine FASPEROVCI 2018/19 imas prezentacije iz biologije koje su buduci studenti dobili na pripremama takodje im je receno da je to dovoljno da se nauci za prijemji, takodje imas i nekih skripta iz psihologije i sociologije ali to su vec sastavljali oni koji su isli da polazu prijemni.

Miljana
5 godine ranije

Da li fakultet moze da upise lice koje ima zavrsene Osnovne akademske studije na drzavnom Pedagoskom fakultetu? Da li se u ovom slucaju polaze prijemni ispit?

Visnja
5 godine ranije

Da li ce tacni datumi konkursa za upis 2019/2020 biti objavljeni na sajtu fakulteta?

Dunja
5 godine ranije

Mene zanima, moze li se logopedija vandredno upisati?

ANA
5 godine ranije

da li neko ima informator od prošle godine, tu piše spisak autora i literatura koja se koristi

Anita
Reply to  ANA

Ima sve na sajtu, nadji.

Aleksa
Reply to  Anita

Nema na sajtuu nista, nego kazu kupi informator. Ako znas autore napisi

Nina
Reply to  Aleksa

Imam ja literaturu. Postoji grupa na fb-u fasperovci 2019/20 priključite se tu

5 godine ranije

Da li ja koja zavrsavam cetvrtu godinu elektrotehnicke skole mogu da izadjem na prijemni ispit kao i svi ostali ili ima nesto dodatno sto se polaze? Ili nema nikakve sanse za upis.

Ilija
Reply to  Bojana

potpuno je nebitno iz koje skole dolazis isto je za sve

milica
Reply to  Bojana

ista situacija i kod mene,i mozemo

Mirjana Nikolic
6 godine ranije

Mene zanima iz kojih knjiga treba da se spremaju ispiti za upis na fakultet…i da li je to objavljeno u informatoru.

Da li postoje skripte ili bilo sta drugo vezano za prijemni…

Aleksandra
4 godine ranije

To i mene zanima, ali niko ne žali da kaže. Ne razumem zašto je to problem. Sa sajtu nema ništa. Hvala

6 godine ranije

Da li neko zna da li se na prvoj godini opredeljujes za smer na defektologiji prilikom upisa? I kada je upis?

Iva Đu
Reply to  Petra

Na FASPER-u se opredeljuješ za jedan od 7 (pod)smerova pri upisu. Smerovi su:
1) Specijalna edukacija i rehabilitacija osoba sa teškoćama u mentalnom razvoju;
2) Logopedija; i
3) Defektologija – ovaj smer ima 5 podsmerova(modula), ali pošto se za bilo koji od njih opredeljuješ odmah, pri upisu, i jer nemaju zajedničku osnovu, računala sam svaki od njih kao zasebni smer.

6 godine ranije

Zna li neko da li se na upisu,tj na prvoj godini bira smer iz defektologije ili tek na drugoj? Ili kako to ide?

Iva Markovic
6 godine ranije

Da li moze da se upise sa bilo kojim smerom medicinske ili ekonkmske?I posle koje jos srednje skole moze da se upise ovaj fakultet?

Reply to  Iva Markovic

Pa ovde pise da mogu sve medicinske skole i srodne skole,za ekonomsku nisam sigurna,ali imas njihov mail pa ih mozes pitati ili nazovi fax

Sara
Reply to  Iva Markovic

Ovo je totalna glupost sto je objavljeno, poslala sam ja mejl samom fakultetu gdje su mi odgovorili da je za upis samo potrebna cetvorogodisnja skola i prodjen prijemni ispit.

Anđela
Reply to  Sara

Bilo koja četvorogodišnja?

Sanja
Reply to  Sara

Odlicno,ako je bilo koja cetvorogodisnja sk.

Mala
7 godine ranije

Da li neko zna autore knjiza za psihologiju i sociologiju za prijemni 2017/18?

Jovana Mišić
7 godine ranije

Da li neko moze da mi kaze gdje mogu da nabavim te knjige iz kojih se uci za prijemni jer nisam iz SRB.

Reply to  Jovana Mišić

Proveri na fakultetu autore i nazive knjiga koje ce se koristiti za pripremu prijemnog ispita, pa potrezi u knjizarama. U krajnjem slucaju, verovatno ima da se kupi na fakultetu, pa zamoli nekoga da ti to odradi i posalje.

Bojana Denic
7 godine ranije

Koja literatura se koristi za prijemni?

Danica
7 godine ranije

Koja literatura se koristi za prijemni?

Nex
Reply to  Danica

Proveriti u skriptarnici skole ili na informacijama.

7 godine ranije

Da li neko zna koja literatura je potrebna za prijemni?

7 godine ranije

Da li neko zna koja literatura je potrebna za prijemni?

magdalena

Kad pocinju pripreme?

Reply to  magdalena

Jos uvek nije objavljeno, ali verovatno u martu ili aprilu.