Back to homepage

Adresa: Studentski trg 16, Beograd
Telefon: 011/263-56-27
Email: [email protected]

Biološki fakultet je državni fakultet u sastavu Univerziteta u Beogradu. Pored kvalitetne i profesionalne nastave, fakultet omogućava i bavljenje naučno-istraživačkim radom i praktična istraživanja na terenu širom zemlje.

Pored delatnosti visokog obrazovanja koje ostvaruje kroz osnovne, master, specijalističke i doktorske akademske studije fakultet se bavi i naučno-istraživačkom, konsultantskom i izdavačkom delatnošću.

Studentima na raspolaganju stoje najsavremenije opremljene mikroskopske sale, kao i istraživački centri. Fakultet ostvaruje saradnju sa mnogobrojnim institutima i srodnim ustanovama.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - BIOLOŠKI FAKULTET

BIOLOŠKI FAKULTET - PRIJEMNI I UPIS

BROJ MESTA - BIOLOŠKI FAKULTET

KONAČNE I PRELIMINARNE RANG LISTE IZ PRETHODNIH GODINA - BIOLOŠKI FAKULTET

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

najnoviji
najnoviji najviše glasova
Uros
7 meseci ranije

Da li moze da se upise bioloski fakultet,ako ste zavrsili elektro smer(cetvorogodisnji),obzirom da sam biologiju imao samo u prvoj godini

Aleksa
9 meseci ranije

Planiram sledeće godine da upišem smer molekularnu biologiju. Može li mi neko reći kolike su šanse da upadnem na budžet, kakva je konkurencija na tom smeru,da li je najbolje da učim sam za prijemni ili da ipak idem na privatne časove?

Sanja Pavlovic
8 meseci ranije
Reply to  Aleksa

Dobar dan. Moj sin je zavrsio srdnju internacionalnu skolu u Cileu (gde je i rodjen, ali ima i srpsko drzavljanstvo), i zeleo bi da studira biologiju u Beogradu. Molim vas da mi kazete da li bi mogao da prisustvuje pripremnoj nastavi za prijemni ispit kao i pod kojim uslovima bi on mogao da se upise na fakultet bilogije u Beogradu. On govori srpski,engleski i spanski.

Andrija
1 godina ranije

Dobar dan, zanima me iz kojih knjiga je najbolje da se sprema prijemni za biologiju koji 2020 godine??
I kada i gde ce izaci pitanja i odgovori sa ovogodisnjeg prijemnog ispita?

Pozdrav

Nevena
10 meseci ranije
Reply to  Andrija

Uci se iz udzbenika za prirodno matematicki smer gimnazije, Zavod je izdavac, sve 4 godine.

Ivana
1 godina ranije

Kada će biti objavljeni,preliminarni rezultati za biologiju?

Slavica
1 godina ranije

Dobar dan, interesuje me da li se razlikuju oblasti za polaganje prijemnog ispita za smer biologija i ekologija!? Molim Vas navedite oblasti za polaganje smera ekologije.

Studentin
Reply to  Slavica

Ne razlikuju se

Lenka
1 godina ranije

Da li se moze upisati biloski fakultet ako smo isli u gimnaziju ali jezicki smer?!

?‍?
Reply to  Lenka

Naravno da može.

milena
2 godine ranije

HITNO! Cula sam da se na fakultetu organizuje pripremna nastava i da ucenici koji idu dobijaju knjigu sa odredjenim brojem pitanja od kojih na prijemnom bude 30 ili koliko je vec pitanja na ispitu.. Zanima me da li je to tacno i ukoliko jeste, gde bih mogla sada da nabavim tu knjigu, obzirom da su pripreme pocele pre mesec dana? Hvala unapred

Aleksandra
Reply to  milena

Da li je tačno da se mogu naći pitanja?

Nevena
10 meseci ranije
Reply to  milena

Pripreme uglavnom traju od februara do maja, na kojima profesori predaju gradivo iz Zavodovih udzbenika za prirodni smer gimnazije, a na kraju svakog predavanja dobijete testove koje radite na licu mesta i proveravate sa profesorom. Te testove nosite kuci, a neka od tih pitanja ce se pojaviti i na prijemnom.

andja
2 godine ranije

Da li se računa maturski ispit na kraju 4.godine za upis na Biološki fakultet?

Vlad Tepes
3 godine ranije

Da li neko moze da mi kaze u kom su obliku pitanja? Da li su na zaokruzivanje, dopisivanje?

tamara
Reply to  Vlad Tepes

zaokruzivanje

Jovana Jovetić
3 godine ranije

Da li se zna kada je prijemni ove godine?

3 godine ranije

Pogledaj na sajtu skole, moguce je da su vec izasli termini polaganja.

Vlad Tepes

26. juna u 13h

stefana
3 godine ranije

sa koliko se poena prosecno prethodnih godina upadalo na budzet na molekularnu?

Nex
3 godine ranije

Poštovani, da li neko može da mi da informaciju o uslovima za budžet, da li postoji starosna granica ili neki drugi vidovi limita (pored rang liste) za studente koji nameravaju “na teret budžeta” da upišu prvu godinu osnovnih akademskih studija? Hvala.

Medicinarka
3 godine ranije

Na sajtu studenata Bioloskog fakukteta kao uslov za upis ne pise pohadjanje minimum dve godine nastave biologije u srednjoj skoli, takodje ni u zvanicnom konkursu za upis na fakultet…

Stefan
Reply to  Medicinarka

Kako mislis? Zainteresovan sam da upisem fakultet i sad me je ova informacija malo smorila zato sto sam isao u srednju strucnu skolu i imao biologiju samo jednu godinu.

Reply to  Stefan

Izmenjen je tekst o uslovima za upis. Ranije je bilo potrebno dve godine, medjutim to vise nije slucaj, Uslov za upis je da je kandidat završio srednju školu u trajanju od 4. godine.

Reply to  Medicinarka

Izmenjen je tekst konkursa, u odnosu na prethodne godine. U skladu sa tim izmenjen je i tekst na stranici. Hvala na informaciji.