Back to homepage

Telefon: 011/240-27-86
Website: www.vggs.rs
Email: [email protected]

Visoka građevinsko – geodetska škola strukovnih studija je samostalna visokoškolska ustanova sa šest decenija tradicije u obrazovanju inženjera građevinske, geodetske i arhitektonske struke. Kontinuirano od nastanka Škole, posebna pažnja se posvećuje praktičnom znanju i čvrstoj saradnji sa privrednim subjektima i institucijama iz struke. Naši diplomci su osposobljeni za sve oblike praktičnih radova i primenu standarda, propisa i najnovijih tehnoloških dostignuća u građevinskoj, arhitektonskoj i geodetskoj delatnosti.

U Školi se nastava obavlja u dva odseka:

• Građevinski odsek (Hajduk Stanka 2) – 011/2422-178
  • Geodetski odsek (Milana Rakića 42) – 011/2411-885

[insert1]

[insert2]

[insert3]

STUDIJSKI PROGRAMI - VISOKA GRAĐEVINSKO-GEODETSKA ŠKOLA

OSNOVNE STRUKOVNE STUDIJE (3 godine – 180 ESPB)

1. GRAĐEVINSKO INŽENJERSTVO

Stručni naziv koji se stiče: STRUKOVNI INŽENJER GRAĐEVINARSTVA – Bachelor (appl.)
LICENCA 800 i LICENCA 812

1. ARHITEKTURA

Stručni naziv koji se stiče: STRUKOVNI INŽENJER ARHITEKTURE – Bachelor (appl.)
LICENCA 800

1. GEODEZIJA – GEOMATIKA

Stručni naziv koji se stiče: STRUKOVNI INŽENJER GEODEZIJE – Bachelor (appl.)
LICENCA 871 i Geodetska licenca II reda

MASTER STRUKOVNE STUDIJE (2 godine – 120 ESPB)

1. GRAĐEVINSKO INŽENJERSTVO U VISOKOGRADNJI

Stručni naziv koji se stiče: strukovni master inženjer građevinarstva (Struk. mast. inž. građ.)

1. GEODEZIJA – GEOMATIKA

Stručni naziv koji se stiče: strukovni master inženjer geodezije (Struk. mast. inž. geodez.)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - VISOKA GRAĐEVINSKO-GEODETSKA ŠKOLA

U prvu godinu osnovnih strukovnih studija koje realizuje Visoka građevinsko – geodetska škola može da se upiše lice koje ima stečeno srednje obrazovanje (svi obrazovni profili, trogodišnja ili četvorogodišnja škola) ukoliko se na prijemnom ispitu rangira u okviru predviđenog broja za budžetske ili samofinansirajuće studente.

Pripadnik srpske nacionalne manjine iz susedne zemlje može se upisati u prvu godinu studija pod istim uslovima kao državljanin Republike Srbije, uključujući i pravo upisa na studije u statusu studenta koji se finansira iz budžeta (kandidat potpisuje izjavu o nacionalnoj pripadnosti).

Lica sa invaliditetom i pripadnici romske nacionalne manjine imaju pravo na upis u okviru posebnih afirmativnih mera upisa.

Merila za utvrđivanje redosleda kandidata

Rang lista se formira na osnovu zbira bodova koje kandidat nosi iz srednje škole (od 16 do 40) i bodova koje je ostvario na prijemnom ispitu (od 0 do 60). Bodovi iz srednje škole se računaju tako što se sabere uspeh u svakom razredu i pomnoži sa dva.

Prijemni ispit za studijske programe Građevinsko inženjerstvo i Geodezija-Geomatika se polaže iz Matematike. Radi se 20 zadataka. Svaki zadatak vredi 3 boda. Zaokružuje se jedan od ponuđenih odgovora. Nema negativnih bodova.

OBLASTI NA PRIJEMNOM: Realni i kompleksni brojevi, racionalni algebarski izrazi, linearne jednačine i nejednačine, linearna funkcija, stepenovanje, korenovanje, logaritmovanje, kvadratna jednačina i nejednačina, kvadratna funkcija, aritmetički i geometrijski nizovi, elementi geometrije, trigonometrija, elementi analitičke geometrije.

Za studijski program Arhitektura radi se kombinovani test iz matematike (geometrija) i prostorno logičkih zadataka. Radi se 20 zadataka. Zaokružuje se jedan od ponuđenih odgovora. Nema negativnih bodova.

Pripremna nastava

Škola organizuje pripremnu nastavu za prijemni ispit koja počinje početkom juna i traje dve nedelje uz dodatne konsultacije kod profesora nakon završetka nastave.

KONKURS ZA UPIS 2019/2020

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 75.000 dinara (pet rata po 15.000).

Školarina za strane državljane iznosi 1.300 evra.

BROJ MESTA - VISOKA GRAĐEVINSKO-GEODETSKA ŠKOLA

Građevinsko inženjerstvo
Arhitektura
Geodezija – geomatika
UKUPNO 200 120 320

najnoviji
najnoviji najviše glasova
Nemanja Babic
8 godine ranije

Može neko da me uputi gde da nadjem prijemne od prošli godina?