Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju – Beograd

Adresa: Visokog Stevana 2, Beograd
Telefon: 011/218-30-56
Email: info@fasper.bg.ac.rs

Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju – FASPER je državni fakultet koji radi u sastavu Univerziteta u Beogradu. Na ovom fakultetu se mogu pohađati osnovne, master, specijalističke i doktorske studije.

Veliki broj smerova ove ustanove integriše razne naučne oblasti psiholoških, medicinskih, socioloških, pedagoških i drugih nauka. Od osnivanja ovog fakulteta diplomiralo je preko 5000 studenata. Studijski programi se ostvaruju kroz predavanja, vežbe, konsultacije i stručnu praksu. Svi nastavni programi na ovom fakultetu obuhvataju društvene, metodološke, opšte stručne i uže stručne nastavne sadržaje.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

SMEROVI - FAKULTET ZA SPECIJALNU EDUKACIJU I REHABILITACIJU

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA

TESTOVI ZA PRIJEMNI

BROJ MESTA

Konačne i preliminarne rang liste iz prethodnih godina

26 Komentara
17 Replika
16 Pratioci

Najviše reakcija
Najposećenija diskusija
najnoviji najnoviji najviše glasova
Sara

Zdravo. Da li neko moze da mi detaljno objasni,koja je procedura deljenja na ove podsmerove? Npr. hocu da upisem defektologiju-poremecaji ponasanja. Rang lista je samo za defektologiju,kako se kasnije ‘defektolozi’ rangiraju za ostale smerove?
Hvala unapred

Dragan

Da li mi je 3 meseca za spremanje prijemnog dovoljno, ili je trebalo ranije da krenem?

Milica

Trebao si ranije, biologija predstavlja po meni najveci problem

Janja

Mozes stici ako lepo rasporedis vreme, uclani se u neku od grupa FASPEROVCI na fb mislim da u onoj od prosle godine FASPEROVCI 2018/19 imas prezentacije iz biologije koje su buduci studenti dobili na pripremama takodje im je receno da je to dovoljno da se nauci za prijemji, takodje imas i nekih skripta iz psihologije i sociologije ali to su vec sastavljali oni koji su isli da polazu prijemni.

Miljana

Da li fakultet moze da upise lice koje ima zavrsene Osnovne akademske studije na drzavnom Pedagoskom fakultetu? Da li se u ovom slucaju polaze prijemni ispit?

Visnja

Da li ce tacni datumi konkursa za upis 2019/2020 biti objavljeni na sajtu fakulteta?

Dunja

Mene zanima, moze li se logopedija vandredno upisati?

ANA

da li neko ima informator od prošle godine, tu piše spisak autora i literatura koja se koristi

Anita

Ima sve na sajtu, nadji.

Aleksa

Nema na sajtuu nista, nego kazu kupi informator. Ako znas autore napisi

Nina

Imam ja literaturu. Postoji grupa na fb-u fasperovci 2019/20 priključite se tu

Bojana

Da li ja koja zavrsavam cetvrtu godinu elektrotehnicke skole mogu da izadjem na prijemni ispit kao i svi ostali ili ima nesto dodatno sto se polaze? Ili nema nikakve sanse za upis.

Ilija

potpuno je nebitno iz koje skole dolazis isto je za sve

milica

ista situacija i kod mene,i mozemo

Mirjana Nikolic

Mene zanima iz kojih knjiga treba da se spremaju ispiti za upis na fakultet…i da li je to objavljeno u informatoru.

Da li postoje skripte ili bilo sta drugo vezano za prijemni…

Petra

Da li neko zna da li se na prvoj godini opredeljujes za smer na defektologiji prilikom upisa? I kada je upis?

Iva Đu

Na FASPER-u se opredeljuješ za jedan od 7 (pod)smerova pri upisu. Smerovi su:
1) Specijalna edukacija i rehabilitacija osoba sa teškoćama u mentalnom razvoju;
2) Logopedija; i
3) Defektologija – ovaj smer ima 5 podsmerova(modula), ali pošto se za bilo koji od njih opredeljuješ odmah, pri upisu, i jer nemaju zajedničku osnovu, računala sam svaki od njih kao zasebni smer.

Petra

Zna li neko da li se na upisu,tj na prvoj godini bira smer iz defektologije ili tek na drugoj? Ili kako to ide?

Iva Markovic

Da li moze da se upise sa bilo kojim smerom medicinske ili ekonkmske?I posle koje jos srednje skole moze da se upise ovaj fakultet?

Petra

Pa ovde pise da mogu sve medicinske skole i srodne skole,za ekonomsku nisam sigurna,ali imas njihov mail pa ih mozes pitati ili nazovi fax

Sara

Ovo je totalna glupost sto je objavljeno, poslala sam ja mejl samom fakultetu gdje su mi odgovorili da je za upis samo potrebna cetvorogodisnja skola i prodjen prijemni ispit.

Anđela

Bilo koja četvorogodišnja?

Sanja

Odlicno,ako je bilo koja cetvorogodisnja sk.

Mala

Da li neko zna autore knjiza za psihologiju i sociologiju za prijemni 2017/18?

Jovana Mišić

Da li neko moze da mi kaze gdje mogu da nabavim te knjige iz kojih se uci za prijemni jer nisam iz SRB.

Proveri na fakultetu autore i nazive knjiga koje ce se koristiti za pripremu prijemnog ispita, pa potrezi u knjizarama. U krajnjem slucaju, verovatno ima da se kupi na fakultetu, pa zamoli nekoga da ti to odradi i posalje.

Bojana Denic

Koja literatura se koristi za prijemni?

Danica

Koja literatura se koristi za prijemni?

Proveriti u skriptarnici skole ili na informacijama.

Bojana

Da li neko zna koja literatura je potrebna za prijemni?

Bojana

Da li neko zna koja literatura je potrebna za prijemni?

magdalena

Kad pocinju pripreme?

Jos uvek nije objavljeno, ali verovatno u martu ili aprilu.

Sandra

Znači prijemni ispit se polaže za smer defektologiju, i ako budeš među tih 180 upisanih studenata, onda se odlučuješ za koji modul hoćeš?

Nataša

Da li imaju pravo da polažu prijemni ispit na ovom fakultetu ljudi koji su pohađali srednju elektrotehničku školu?

U tekstu piše: “Ovaj fakultet mogu upisati osobe koje imaju završenu četvorogodišnju gimnaziju, medicinsku, ekonomsku ili neku drugu školu srodne delatnost”. Na osnovu toga mislim da ne možeš.

Ilija Lazarevic

Moze na zvanicnom sajtu pise da pravo na konkurs imaju svi ucenici sa zavrsenom srednjom skolom u cetvorogodisnjem trajanju.