Ekonomski fakultet – Beograd

Telefon: 011/302-10-28
Website: www.ekof.bg.ac.rs
Email: dekanat@ekof.bg.ac.rs

Ekonomski fakultet Univerziteta u Beogradu je obrazovna i naučna ustanova sa tradicijom dugom preko 80 godina. Osnovan je kao Ekonomsko-komercijalna visoka škola još daleke 1937. godine, kao vodeći visokoškolski obrazovni centar u oblasti ekonomije u tadašnjoj Kraljevini Jugoslaviji. Danas je Ekonomski fakultet najveća i najeminentnija naučno-obrazovna ustanova u regionu u polju ekonomskih nauka, poslovnog upravljanja i statistike.

Fakultet zapošljava oko 130 nastavnika i saradnika od čega 55 redovnih profesora. Na Fakultetu je do sada diplomiralo oko 50 000 studenata, više od 4000 je nastavilo poslediplomske studije i steklo naziv magistra nauka ili mastera, dok ih je preko 800 steklo titulu doktora nauka.

Ne znate šta da upišete ili se dvoumite između više fakulteta ili visokih škola? Portal Edukacija, pomaže vam pri izboru fakulteta kroz test profesionalne orijentacije uz nadzor stručnog tima. Napravite pravi izbor i usmerite svoju karijeru na pravi put!.

EKONOMSKI FAKULTET BEOGRAD - SMEROVI

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE (3 i 4 godine)

• Ekonomija, poslovno upravljanje i statistika – 4 godine
  • Ekonomija, poslovno upravljanje i statistika – 3 godine

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (3 godine)

• Ekonomija (20 mesta)
  • Poslovno upravljanje (20 mesta)
  • Statistika (10 mesta)

MASTER AKADEMSKE STUDIJE (1 godina)

• Ekonomska analiza i politika (25 mesta)
  • Računovodstvo, revizija i poslovne finansije (75 mesta)
  • Bankarski i finansijski menadžment (100 mesta)
  • Ekonomska politika i razvoj (25 mesta)
  • Poslovno upravljanje (175 mesta)
  • Kvantitativna analiza (50 mesta)
  • Međunarodni ekonomski odnosi (25 mesta)
  • Ekonomija i menadžment energetike (25 mesta)
  • Kvantitativne finansije (IMQF) (25 mesta)
  • Makroekonomija privreda u tranziciji (25 mesta)
  • Ekonomija i menadžment energetike (25 mesta)

PRIJEMNI ISPIT I USLOVI UPISA - EKONOMSKI FAKULTET BEOGRAD

Za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija Ekonomskog fakulteta u Beogradu kandidati polažu prijemni ispit u jednoj od tri sledeće varijante:

PRVA VARIJANTA: Po sopstvenom izboru, prilikom prijavljivanja za testiranje, kandidat se opredeljuje za test iz jednog od sledećih predmeta:

• MATEMATIKA,
  • RAČUNARSTVO I INFORMATIKA,
  • OSNOVI EKONOMIJE i
  • POSLOVNA EKONOMIJA.

Test svakog od ovih predmeta omogućava kandidatu da osvoji 60 bodova na testiranju. Predviđeno vreme za rad je 120 minuta.

DRUGA VARIJANTA: Po sopstvenom izboru, prilikom prijavljivanja za testiranje, kandidat se opredeljuje:

a) za test iz jednog od sledećih predmeta:

• MATEMATIKA,
  • RAČUNARSTVO I INFORMATIKA,
  • OSNOVI EKONOMIJE,
  • POSLOVNA EKONOMIJA

b) za test iz jednog od sledećih predmeta:

• OPŠTE OBRAZOVANjE I INFORMISANOST,
  • ISTORIJA,
  • GEOGRAFIJA,
  • SOCIOLOGIJA.

Test iz predmeta grupe a) omogućava kandidatu da osvoji 40 bodova na testiranju, dok se na testu iz grupe b) predmeta može ostvariti 20 bodova. Predviđeno vreme za rad je 150 minuta.

TREĆA VARIJANTA: Po sopstvenom izboru, prilikom prijavljivanja za testiranje, kandidat se opredeljuje za tri testa od sledeća četiri predmeta:

• OPŠTE OBRAZOVANjE I INFORMISANOST,
• ISTORIJA,
• GEOGRAFIJA,
• SOCIOLOGIJA.

Na svakom od ovih testova može se ostvariti po 20 bodova. Predviđeno vreme za rad je 120 minuta.

Pored ovoga, na osnovu uspeha postignutog u srednjoj školi, kandidat može dobiti najviše 40 bodova. Broj bodova iz srednje škole se obračunava kao dvostruki zbir svih srednjih ocena od I do IV razreda.

Konačna rang-lista dobija se na osnovu ukupnog broja bodova koji je kandidat ostvario za postignuti uspeh u srednjoj školi i broja bodova koji je postignut na testovima prijemnog ispita.

Ovde možete preuzeti primere ispitnih testova iz svih predmeta koji se polažu na Ekonomskom fakultetu (PROBNI TEST).

🎓 KONKURS ZA UPIS 2018/2019

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi od 85.272 do 112.200 dinara u zavisnosti od uspešnosti studiranja.

Školarina za strane državljane iznosi 1.500 evra.

BROJ MESTA - EKONOMSKI FAKULTET BEOGRAD

Ekonomija, poslovno upravljanje i statistika – 4 godine