Visoka turistička škola strukovnih studija – Beograd

Adresa: Bulevar Zorana Đinđića 152a (bivši Bulevar AVNOJ-a), Novi Beogradvisoka turisticka skola beograd logo
Telefon: 011/269-82-22
Website: www.visokaturisticka.edu.rs
Email: info@visokaturisticka.edu.rs

Visoka turistička škola (VTŠ), osnovana 1967. godine kao državna institucija, ima najdužu tradiciju u obrazovanju kadrova za potrebe turističke privrede u Srbiji. Škola obrazuje kadrove za obavljanje stručnih poslova i upravljačkih funkcija u preduzećima turističke privrede.

SMEROVI - Visoka turistička škola Beograd

Visoka turistička škola strukovnih studija je na osnovu odluke Komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta Republike Srbije, broj: 612-00-01013/2014-04 od 05.09.2014., dobila akreditaciju za studijski program Osnovnih strukovnih studija – EKONOMIJA I TURIZAM sa tri modula:

• Ekonomija i turizam,
  • Upravljanje u turizmu i
  • Organizatori putovanja i turističko vođenje

Visoka turistička škola strukovnih studija je na osnovu odluke Komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta Republike Srbije, broj: 612-00-00378/2015-06 od 17.04.2015. godine, dobila akreditaciju za dva studijska programa Specijalističkih strukovnih studija:

• Menadžment organizatora putovanja
  • Upravljanje u turizmu