Predugo ispred televizora – znak prisustva depresije

03/02/2015, 14:23

Predugo ispred televizora – znak prisustva depresije

Prema istraživanju koje je sprovedeno u Americi, preterano gledanje televizije može biti znak depresije.

Na Univerzitetu u Teksasu naučnici su svoje istraživanje zasnovali na podacima 300 ispitanika uzrasta od 18 do 29 godina. Ovi podaci pokazali su da oni koji su depresivniji i koji se osećaju usamljeno češće i duže gledaju televiziju.

Gledanje televizije je, prema rečima ispitanika, skretanje pažnje sa negativnih osećaja koje imaju. Dok gledaju televizor ne moraju da se suočavaju sa onim što ih muči i zbog čega su u depresiji, pa se zato i teško odriču gledanja televizije, što im vremenom i pređe u naviku.

Preterano gledanje televizije povezano je i sa viškom kilograma što može biti izvog negativnih osećanja i pokretač depresije, pa se na taj način stvara začaran krug.

03/02/2015, 14:23

Gde pronalazite informacije o upisu u srednju školu/fakultet?
Baner ALUM 2