Zemlja u kojoj se spajaju vatra i led

16/01/2015 15:33

Zemlja u kojoj se spajaju vatra i led

Albo Endoriks, francuski fotograf, istraživao je Island i svojim fotografijama prikazao zbog čega se ova zemlja smatra jednom od najlepših.

Ostrvo Island prepuno je vulkana i glečera, neverovatna je prirodna tvorevina. Fotografije Endoriksa prenose samo delić lepote koja krasi ovu ostrvsku državu.

Gejzer2Francuski fotograf istraživao je Vatanajokul – jedan od najvećih glečera u Evropi. Na fotografijama se vidi njegova veličina, ali on zauzima samo 8% teritorije Islanda.

Gejzer3„Dok sam lutao ostrvom i posle skoro 24 sata bez sna, našao sam se u predelu prepunom guste magle. Činilo mi se kao da sam u nekom haotičnom svetu“, rekao je fotograf.

Gejzer4Na Islandu se nalazi i veliki broj gejzira, od kojih se neki nalaze ispod lednjaka glečera Vatnajokul, koji se prostire na 8.300 kvadratnih kilometara.

– Pratio sam svoj instinkt tražeći način da se potpuno prepustim lepoti ovih predela – kaže Albo čime je objasnio kako su nastale njegove fotografije.

Foto: Albo Endoriks

16/01/2015 15:33