Stvari koje svakodnevno koristimo, a prljavije su od wc šolje!

14/09/2017 16:02

Stvari koje svakodnevno koristimo, a prljavije su od wc šolje!

Iako je svima sinonim za najprljaviji predmet s kojim s esvakodnevno susrećemo upravo wc šolja, izgleda da nismo u pravu.

Neseseri i četkice za šminku

Iako dame dalju puno novca na kozmetičke preparate, retko koja se zapita koliko u neseserima i četkicama za šminkanje ima bakterija. Stoga, savet je da se pribor za šminkanje redovno pere, kako ne biste bakterije nanosili na lice i tako izazvali brojne infekcije.

Smartfoni

Stalnos u nam u rukama, a čak 75% ljudi priznalo je da svoj mobilni telefon nosi i u toalet. Prema istraživanjima, ekran smartfona ima deset puta više bakterija nego što ih je pronađeno na dasci wc šolje.

Džogeri

Iako možda mislite da radite veoma korisnu stvar dok brišete podove svake nedelje, vi zapravo raznosite bakterije svuda po kući. Ukoliko još ostavite da se površina osuši prirodno, potpomažete razvoju većeg broja bakterija.

Sunđeri

Sunđeri i truleks krpe kojima peremo sudove imaju znatno više bakterija na sebi od bilo čega u domu. Stoga, redovno menjajte sunđere kojima perete suđe.

14/09/2017 16:02