SAD: Stipendije za najbolje igrače video-igara!

01/04/2016 14:33

SAD: Stipendije za najbolje igrače video-igara!

Neki studenti zaista imaju sreće! Naime, Univerzitet u Kaliforniji ispuniće san svih onih studenata koji ne mogu da zamisle život bez video-igara.

Gejmeri u Americi koji studiraju sada mogu opušteno da se još više prepuste igranju igrica, jer Univerzitet u Kaliforniji, smešten u Irvajnu, želi da stipendira upravo takve studente.

U planu je da se sitpendira 10 studenata koji će za 5.500 dolara učestvovati u igračkim timovima na turnirima igrica kao što su “League of legends”, “Dota” i slično.

Cilj je da se e-sportovi podignu na nivo tradicionalnih sportova, zbog čega će ovaj univerzitet izgraditi i najmoderniju arenu za elektronske sportove, koja će se prostirati na 350 metara kvadratnih.

Od septembra meseca, kada bi trebalo da bude otvorena ova moderna arena, biće moguće pratiti uživo dešavanja i turniri koji će se ovde održavati – na najjačim igračkim desktop računarima.

01/04/2016 14:33