Značajan uspeh novosadskih studenata na takmičenju u Češkoj

03/04/2015 15:36

Značajan uspeh novosadskih studenata na takmičenju u Češkoj

Na ovogodišnjem Međunarodnom matematičkom takmičenju za studente “Vojtech Jarnik” u Ostravi u Češkoj, učestvovali su i studenti Departmana za matematiku i informatiku Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu.

U kategoriji mlađih studenata učestvovali su Nemanja Draganić i Bojana Pantić, a u kategoriji starijih – Ivana Đurđev i Srđan Trifunović. Vođa ekipe novosadskih studenata bio je Nenad Morača, asistent sa Departmana za matematiku i informatiku.

Nemanja Draganić je postigao najveći uspeh koji je neki novosadski student posigao na ovom takmičenje – podelio je sedmo mesto u konkurenciji 74 studenta.

Ostali predstavnici novosadskog Prirodno-matematičkog fakulteta ostvarili zapažene rezultate i plasirali se u prvoj polovini kategorije u kojoj su se takmičili.

Izvor: 021

03/04/2015 15:36