Studenti beogradskog Ekonomskog fakulteta pobednici takimičenja ASIC

13/02/2015 17:06

Studenti beogradskog Ekonomskog fakulteta pobednici takimičenja ASIC

Na međunarodnom takmičenju Adria Student Innovation Contest (ASIC) sa temom “Novi hotelski koncept” koje je održano u Zagrebu, pobeio je tim studenata Ekonomskog fakulteta u Beogradu.

Studenti smera Turizam i hotelijerstvo predstavili su investicioni projekt i bizinis plan za koncept “Belgrade Backstage Hotel” i time sebi obezbedili pobedu.

U finalu ovog takmičenja, koje je održano 10. februara, našao se 31 tim studenata iz regiona sa više od 20 fakutleta na kojima se izučava turizam i hotelijerstvo.

Prva nagrada studentima Ekonomskog fakulteta u Beogradu donela je putovanje u Amsterdam.

Pobednički projekat je osvojio najviše bodova po osvnovu inovacije hotelskih proizvoda, razvoja teme, kreiranja marketing plana i finansijske analize uspešnosti poslovanja hotela.

Takmičenje studenata ASIC održano je u okviru “Adria Hotel Forum”-a, stručne međunarodne konferencije na temu investicija u hotelskoj industriji.

Izvor: RTV

13/02/2015 17:06