Stipendije za najbolje studente

28/02/2014 18:38

Stipendije za najbolje studente

Najboljim studentima završnih i master studija novosadskog Univerziteta juče je u Gradskoj kući uručena državna stipendija. Tako će do kraja školske godine njih 300 dobijati po 30.000 dinara svaki mesec.

Predstavljeno je i deset najboljih studenata sa različitih novosadskih fakulteta kojima je ugovore o stipendiranju svečano uručio Vanja Udovičić, ministar sporta i obrazovanja.

”Ne želim da čekam da mi se nešto desi, jer smatram da trud daje rezultate, a iza svih uspeha stoje radne navike”, kaže Gorana Pogančev, koja na kraju studiranja Fitomedicine na Poljoprivrednom fakultetu ima prosek 9,87, a uz to je već stigla da diplomira i pravo.

Studenti su se složili da je pored materijalnog, ovo i moralni podsticaj koji potvrđuje „da se rad i trud isplate“. Na kraju je ministar tehničke vlade morao malo i da pozira u Svečanoj sali i ispred Gradske kuće, jer su svi hteli fotografiju za uspomenu.

Izvor: 24 sata

28/02/2014 18:38