Stipendije Francuskog instituta za naše najbolje studente

23/01/2015 15:33

Stipendije Francuskog instituta za naše najbolje studente

Studenti koji su u toku školske 2014/2015. godine školovanje nastavili na master ili doktorskim studijama u Francuskoj u oblasti inžinjerstva, prirodnih nauka, prava ili političkih nauka, nagrađeni su stipendijama Vlade Francuske.

Njih 25, koliko ih je ove godine otišlo na doškolovavanje u ovu zemlju, dobili su stipendije koje prokrivaju troškove studentskog socijalnog osiguranja u toj zemlji.

“Uspostavljanjem veze između srpskih i francuskih državnih stipendija, promoviše se znanje i mobilnost mladih i pokazuje da je i Francuska prepoznala da su studenti iz Srbije svojim zalaganjem i željom za usavršavanjem zaslužili mesto u društvu svojih najboljih kolega iz Evrope”, navodi se u saopštenju Fonda za mlade talente.

Prema Protokolu koji je potpisan 2013. godine, dobitnici stipendije Fonda za mlade talente koji nastave studije u Francuskoj imaju pravo da konkurišu za stipedniju Francuskog instituta u Srbiji koji im obezbeđuje studentsko socijalno osiguranje.

23/01/2015 15:33