Polaganje prijemnih ispita na jezicima manjina

09/04/2015 10:52

Polaganje prijemnih ispita na jezicima manjina

Odluka o polaganju prijemnog ispita za upis na visokoškolsku ustanovu na jezicima manjina, odnosno nacionalnih zajednica, doneta je na zasedanju Skupštine Vojvodine 8. aprila.

Ovom odlukom propisana je dužnost visokoškolskih ustanova da omoguće polaganje prijemnog ispita kandidatima na jeziku nacionalne manjine, pod uslovom da je to jedan od jezika na kojem se izvodi redovna nastava u srednjim školama u Vojvodini.

Službeni jezici u Vojvodini su srpski, hrvatski, mađarski, slovački, rumunski i rusinski, i to su jezici na kojima se održava redovna nastava u školama na teritroriji AP Vojvodine.

Osim na zvaničnim službenim jezicima u Vojvodini, budući studenti prijemni će moći da polažu i na češkom, bugarskom i crnogorskom jeziku, koji su u upotrebi u pojedinim lokalnim samoupravama.

Izvor: RTV

09/04/2015 10:52