Na prijemnom ispitu palo 25000 kandidata

28/08/2013 12:57

Na prijemnom ispitu palo 25000 kandidata

Na Univerzitetu u Liberiji na prijemnom ispitu palo je svih 25.000 kandidata, tako da ove godine prvi put u istoriji taj Univerzitet neće imati brucoše.

Liberijski ministar obrazovanja kaže da je teško poverovati da ni jedan kandidat nije uspeo da položi prijemni ispit. Predstavnik Univerziteta rekao je da je kandidatima ponestalo entuzijazma i dodao da nisu savladali ni osnove engleskog jezika.

Predsednica Elen Džonson Sirlaf je nekoliko puta navela da je sistem obrazovanja u Liberiji jako loš i da je potrebno izvršiti radikalne promene. Ovaj Univerzitet, kojim upravlja vlada, neće imati prvu godinu, studenti se žale i kažu da su im uništeni snovi. Univerzitet povodom ovog događaja neće smanjiti kriterijume na prijemnom ispitu.

Izvor: Press

28/08/2013 12:57