Evakuacija Medicinskog fakulteta

20/01/2015 13:42

Evakuacija Medicinskog fakulteta

Na Medicinskom fakultetu u Beogradu u kabinetu za patološku fiziologiju, došlo je do izlivanja tri litara hlorovodonične kiseline na pod, što bio razlog za evakuaciju.

Zaposleni na ovom fakultetu pozvali su vatrogasnu službu i policiju kako bi se utvrdila eventualna opasnost po ljude i okolinu.

Drugi sprat, na kojem je bilo 50 studenata, hitno je evakuisan, zbog prevencije, a povređenih nije bilo.

Tečnost koja je prolivena širila je neprijatan miris, ali je brzo uklonjena, zahvaljujući pripadnicima vatrogasnih spasilačkih jedinica koji su uz pomoć specijalnog aparata neutralisali tečnost, pa je rad na Medicinskom fakultetu normalizovan.

Toksikolozi Gradskog zavoda za javno zdravlje, koji su došli na lice mesta, utvrdili su da je prolivena tečnost hlorovodonična kiselina od 37 procenata.

20/01/2015 13:42