Kikinda: Konkurs za dodelu stipendija

04/01/2017 09:04

Kikinda: Konkurs za dodelu stipendija

Grad Kikinda je raspisao Konkurs za dodelu stipendija talentovanim studentima koji su u toku školovanja ostvarili izuzetne rezultate i koji su slabijeg materijalnog stanja.

Konkurs je namenjen studentima sa teritorije grada Kikindi, a otvoren je do 10. januara 2017. godine.

Na konkursu mogu učestvovati studenti i studentkinje koji su upisali prvu godinu studija, a koji su dobitnici titule “Učenik generacije” u srednjoj školi, članovi Mense, imaju prosek u prethodnoj godini školovanja najmanje 4,50, da su nosioci Vukove diplome ili da su na prijemnom ispitu na odabranom fakultetu ostvarili prvo mesto na listi.

Osim što moraju ispuniti jedan od prethodnih uslova, kandidati za dobijanje stipendije moraju biti državljani Republike Srbije sa prebivalištem ili boravištem na području grada Kikinde.

Više detalja o Konkursu nalazi se ovde.

Prijave se podnose Komisiji za dodelu stipendija Grada Kikinda i predaju na pisarnicu Uslužnog centra Grada Kikinda ili poštom preporučeno na adresu: Grad Kikinda (konkurs za dodelu stipendija), Trg srpskih dobrovoljaca 12, 23300 Kikinda.

04/01/2017 09:04