Studenti napravili aplikaciju koja otkriva prisustvo droge u organizmu

26/07/2013 11:21

Studenti napravili aplikaciju koja otkriva prisustvo droge u organizmu

Karol Stošik, Pavel Novakovski i Mateuš Novak sa Politehničkog fakulteta su napravili aplikaciju koja može brzo i jednostavno otrkiti prisustvo droge u organizmu.

Oni su predstavili svoju aplikaciju na takmičenju inovacija “Imagine Cup 2013” koje je održano u Petrogradu a koje je organizovao Microsoft.

“Sve je vrlo jednostavno za korišćenje. Jedino što je potrebno jeste da se prisloni smartfon sa tom aplikacijom na oko. Proces analize traje nekoliko sekundi što je sjajno u odnosu na dosadašnje testere droga. Aplikacija može da se koristi mnogo puta”, kaže Stošik.

Na takmičenju je bilo predstavljeno 305 inovacija iz celog sveta, aplikacija je izazvala veliko interesovanje, na takmičenju su osvojili srebrnu medalju i ček u vrednosti od 5000 dolara u kategoriji “Windows for Challenge”.

26/07/2013 11:21