Predstavljen mobilni telefon koji radi bez baterija!

10/08/2017 18:44

Predstavljen mobilni telefon koji radi bez baterija!

Grupa istraživača sa Univerziteta Sijetl predstavila je prototip mobilnog telefona, koji u potpunosti radi bez baterija, javlja agencija Rojters.

Telefon generiše energiju iz radio-talasa, odnosno koristi radio frenkcenciju. “Svuda oko nas nalaze se RF talasi, preko kojih slušamo radio stanice, a i televizijski aparati rade po tom principu“, izjavio je jedan od članova istraživačkog tima. Sam protoip telefona zasad može da obavlja elementarne funkcije, poput pozivanja i primanja poziva, nešto slično principu voki-tokija. Međutim, istraživači se nadaju da će uspeti da razviju takav aparat koji će, uz pomoć radio talasa, moći neometano da funkcioniše, pa čak i da se njime obavljaju i druge funkcije, poptu fotografisanja.

Istraživači planiraju da svoj proizvod puste u prodaju za devet meseci, ali zasad nisu želeli da preciziraju datum i da otkrivaju ostale detalje.

Izvor: Rojters

10/08/2017 18:44