Koliko interneta troše aplikacije za razgovor?

10/03/2016 11:17

Koliko interneta troše aplikacije za razgovor?

Aplikacije za razgovor postale su veoma popularne zbog toga što su jednostavne za korišćenje, a štede i novac. Za njih vam je poteban samo internet.

Tako se putem ovih aplikacija ljudi dopisuju, razgovaraju ili vode video-razgovore popuno besplatno.

Neke od aplikacija sa najvećim brojem korisnika su: WhatsApp, Viber, Skype, Facebook Messenger, Hangouts…

S obzirom na to da je za njihovom korišćenje potreban samo internet, rangiranje po kvalitetu vrši se na osnovu potrošnje interneta i kvaliteta usluga.

Na osnovu rezultata testiranja obavljenog na novijim modelima mobilnih telefona koji imaju Android 5.0 operativni sistem, došlo se do sledećih rezultata potrošnje interneta kod najpopularnijih aplikacija:

• Skype: 0,89 MB/min
  • WhatsApp: 0,79 MB/min
  • Hangouts: 0,63 MB/min
  • Viber: 0,55 MB/min
  • Line: 0,41 MB/min
  • Facebook Messenger: 0,38 MB/min

Iako je test pokazao da Skype troši najviše interneta – pokazao je i da ova aplikacija obezbeđuje najkvalitetniji razgovor. Međutim, to što Facebook Messenger troši najmanje interneta ne znači da je komunikacija preko ove aplikacije loša.

Ukoliko želite da koristite neku od aplikacija za besplatnu komunikaciju putem interneta, dovoljan vam je i internet brzine 4Mb/s skoro – što je 30 puta brže od minimalne brzine potrebne za razgovore putem Skype-a.

10/03/2016 11:17