Zahtev studenata sa Pravnog fakulteta

21/08/2013, 14:28

Zahtev studenata sa Pravnog fakulteta

Studenti Pravnog fakulteta počeće od četvrtka da prikupljaju potpise da bi im ove školske godine ostalo šest ispitnih rokova i 48 bodova za upis na budžet, kaže predsednik studentskog parlamenta Pravnog fakulteta, Dejan Stojanović.

“Akcija prikupljanja potpisa počeće na Pravnom fakultetu, a pozvaćemo i druge fakultete da nam se pridruže. Peticiju sa prikupljenim potpisima poslaćemo direktno Ministarstvu prosvete. Ne vidimo razlog da nam se pooštre uslovi studiranja, a da ništa nije urađeno da nam se, recimo, smanji obim gradiva” dodaje Stojanović.

Za predstojeću školsku godinu trebalo bi da počne primena Zakona o visokom obrazovanju koji nalaže da se broj za prelazak na budžet poveća sa 48 na 50 bodova. Zakon predviđa da će se od školske 2014/2015. godine uvesti još strožije mere, a da se broj ispita smanji na četiri u toj godini a da granice za budžet bude 60 bodova.

Izvor Blic

21/08/2013, 14:28