Više mesta na IT smerovima na 15 fakulteta

22/03/2017 12:55

Više mesta na IT smerovima na 15 fakulteta

Sa ciljem da se odgovori na potrebe tržišta, ove godine će biti upisano 700 studenata više na IT smerove na 15 tehničkih fakulteta u Srbiji.

Iako je plan Ministarstva prosvete bio da se upiše između 1.050 i 1.200 kandidata više nego ranije, zbog kadrovskih i prostornih problema biće moguće upisati samo 700 studenata više.

Tri fakulteta Univerziteta u Beogradu – Fakultet organizacionih nauka, Elektrotehnički fakultet i Matematički fakultet imaju IT smerove, a na poslednjoj sednici Senata istakli su zahtev za povećanje kvota. Pre toga moraju dobiti akreditaciju za veći broj studenata, a neophodno je i više prostora i profesora.

Veliki deo budžeta od 10 miliona evra otići će za IT infrastrukturu obrazovnih ustanoca kao što su Elektronski fakultet u Nišu, ETF u Beogradu, Naučno-tehnološki park u Novom Sadu i za slične institucije u kojima se školuje novi stručni kadar u ovoj oblasti.

22/03/2017 12:55