Upisivanje studenata na PMF-u u Novom Sadu

06/07/2015 10:35

Upisivanje studenata na PMF-u u Novom Sadu

Nakon polaganja prijemnog ispita i preliminarnih rezultata, pred budućim studentima je konačna rang lista prema kojoj će se upisivati na željeni smer na fakultetima.

Na Prirodno-matematički fakultet u Novom Sadu, ove godine je 905 budućih studenata imalo priliku da upiše željeni smer, dok su od toga 652 mesta namenjena za studiranje o trošku države, dok je 253 mesta za samofinansirajuće studente.

Za buduće studente, koji se nalaze na RANG LISTAMA na ovom fakultetu, upisivanje će se vršiti prema sledećem rasporedu od 9 do 14 časova:

• 8. jula upis svih smerova Departmana za matematiku i informatiku
  • 9. jula upis svih smerova Departmana za hemiju i zaštitu životne sredine
  • 10. jula upis svih smerova Departmana za biologiju i ekologiju
  • 13. jula upis svih smerova Departmana za fiziku i Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo

Nakon upisa na svim smerovima Prirodno-matematičkog fakulteta, sledi pomeranje rang liste budžeta koje će se održati 14. jula od 9 do 14 časova.

Naredna dva dana rezervisana su za upis primljenih kandidata na samofinansiranje – 15. i 16. jul, od 9 do 14 časova.

Kako bi se popunila preostala mesta na samofinansiranju, 17. jula u 10 časova će se održati prozivka kandidata koji su se našli van kvote.

Prozivka će se održati u holu PLAVE zgrade, a potrebno je da se kandidati na ovom mestu nađu u 9:45 časova. Upisivanje će se obavljati odmah nakon prozivke – od 11 do 14 časova.

06/07/2015 10:35