Ukidaju se dodatni troškovi i na novosadskom Univerzitetu

11/11/2014 19:41

Ukidaju se dodatni troškovi i na novosadskom Univerzitetu

Univerzitet u Novom Sadu usvojio je preporuku Ministarstva prosvete, pa će se i tu ukinuti dodatni troškovi studiranja, poručeno je iz Rektorata.

Odluka bi trebalo da se primenjuje nakon sednice Saveta Univerziteta polovinom decembra. Preporuku Ministarstva je već usvojio i Univerzitet u Beogradu, a ona se odnosi na plaćanje dodatnih troškova, i to usluge za održavanja redovne nastave, overe semestra, prijave ispita, administrativnih troškova, usluga biblioteke i čitaonice, te troškova izrade završnih radova.

Na Filozofskom fakultetu se više neće plaćati 1.000 dinara za potpis dekana, ili 5.000 dinara za razgovor sa dekanom na Ekonomskom fakultetu.

Na Medicinskom fakultetu se overa letnjeg  semestra plaćala 5.500 dinara, a zimskog od 1.000-2.000 dinara.

I na drugim fakultetima ukinuće se dodatni troškovi studenata. Na Filozofskom je overa semestra koštala od 1.200 do 2.400 dinara, a upis je bio 7.000 dinara. Prijava ispita plaćala se od 200-400 dinara, a uverenja od 800 do 3.000 dinara. Izrada diploma koštala je od 4-5 hiljada dinara.

Ministarstvo prosvete potvrdilo je da će ove usluge ubuduće biti uračunate u cenu školarine i neće se dodatno naplaćivati.

Izvor: Blic

11/11/2014 19:41