U Nišu 463 mesta na doktorskim studijama

22/10/2015 09:42

U Nišu 463 mesta na doktorskim studijama

Univerzitet u Nišu je od Vlade Srbije dobio dozvolu da upiše 1.324 studenta na master i 463 studenta na doktorske studije na ukupno 13 fakulteta.

Doktorske studije u Nišu će o budžetu države moći da upiše 133 studenta, dok će ostatak njih – 330 studije upisati kao samofinansirajući studenti.

Krajnji rok za prijavljivanje studenata je 9. novembar, dok će se polaganje prijemnih ispita odvijati od 9. do 20. novembra.

Doktorske studije na fakultetima u Nišu

Najviše studenata će upisati doktorske studije na Elektronskom fakultetu, njih 100, od kojih će 25 biti na budžetu, a 75 na samofinansiranju.

Isti broj doktoranata će se na ovaj stepen studija upisati i na Medicinskom fakultetu, ali će tamo njih 10 biti na budžetu, dok će 90 studenata upisati na samofinaniranju.

Prirodno-matematički fakultet će ove godine moći da upiše 69 studenata, 55 o trošku države i 14 kao samofinansirajući studneti.

Na Pravnom fakultetu će ove godine moći da bude 45 doktoranata, troje na budžetu i 42 na samofinansiranju.

Ekonomski upisuje 35 studenata na doktorske studije – dvoje na budžet, 33 na samofinansiranje.

Na Mašinskom fakultetu će ove godine biti upisano i 25 studenata na doktorske studije, od kojih će 10 studirati o trošku države, a 14 njih će se samofinansirati.

Građevinsko-arhitektonski fakultet je dobio dozvolu da upiše 20 studenata na doktorske studije ove godine, od kojih će 9 biti na budžetu, a 11 o svom trošku.

Tehnološki fakultet u Leskovcu, koji pripada Univerzitetu u Nišu, ove godine će na doktorske studije upisati 15 studenata – pet na budžetu i 10 samofinansirajućih studenata.

Fakultet zaštite na radu će ove godine na doktroske studije upisati samo samofinansirajuće studente.

Učiteljski fakultet, koji pripada Univerzitetu u Nišu, a smešten je uVranje, upisaće 6 doktoranata, dvoje na budžet i četvoro samofinansirajućih.

Jedino Fakultet umetnosti nije dobio pravo da ove godine upiše studente na doktorske studije.

Cena koju će samofinansirajući studenti morati da plate za doktorske studije kreće se od 89.000 dinara po godini, koliko je na Elektronskom fakultetu, pa sve do 140.000 dinara, koliko se plaća godina doktorskih studija na Medicinskom fakultetu.

22/10/2015 09:42