Studenti najavili kraj blokade Filozofskog

27/11/2014 17:15

Studenti najavili kraj blokade Filozofskog

Studenti koji mesec i po dana drže Filozofski fakultet u Beogradu pod blokadom izjavili su da nameravaju sledeće nedelje da oslobode zgradu fakulteta i da nastave protest tako što će povremeno blokirati nastavu, saznaje 24 sata.

Jedna studentkinja je rekla da vrednost ciljeva kojima oni teže polako počinje da se izjednačava sa eventulatnom štetom, te da im nije u cilju da ugroze školsku godinu i nose svoje kolege na savesti, već da samo žele da se izbore za svoja prava.

Ona je za 24 sata ispričala da im se blokada činila kao jedini način da nateraju Upravu fakulteta da ih konačno sasluša, ali da je sada došlo do toga da im blokada nanosi više štete nego što im koristi. Ukoliko se ne nađe rešenje do kraja nedelje, studenti će najverovatnije prekinuti blokadu i nastaviti protest na drugačiji način, verovatno tako što će povremeno blokirati nastavu.

Četiri studenta koji predstavljaju Samoorganizovani studentski pokret sutra treba da se sastanu sa predstavnicima Ministarstva prosvete.

Izvor: 24 sata

27/11/2014 17:15