Stipendije za studente završnih godina

29/12/2016 09:10

Stipendije za studente završnih godina

Fond za mlade zalente raspisao je Konkurs za dodelu stipendija studentima završnih godina osnovnih akademskih studija i završne godine master akademskih studija.

Stipendije se dodeljuju za akademsku 2016/2017. godinu, a biće dodeljeno do 850 stipendija za studente osnovnih i 400 za studente završne godine master studija.

Krajnji rok za prijavu je 27. januar 2017. godine.

Na konkursu mogu učestvovati studenti visokoškolskih ustanova čiji je osnivač Republika Srbija, koji su državljani Republike Srbije ili su u statusu izbeglica i imaju prebivalište, odnosno boravište na teritoriji Republike Srbije, a na studijama imaju najmanje 8,50 prosečnu ocenu i položene sve ispite iz prethodnih godina studija.

Studenti završne godine osnovnih akademskih studija mogu konkurisati za stipendiju ukoliko imaju do 25 godina života, dok je za studente završne godine master studija starosna granica 27 godina.

Studenti i studentkinje koji dobiju stipendiju Fonda za mlade talente imaju obavezu da rade u Republici Srbiji najmanje pet godina po završetku studija ili da u tom roku najmanje tri godine budu prijavljeni i evidentirani u Nacionalnoj službi za zapošljavanje.

Više o Konkursu nalazi se ovde.

Dodatne informacije mogu se dobiti putem mejla [email protected] ili telefonom na broj 011 311 2761, svakog radnog dana u periodu od 10 do 12 časova.

29/12/2016 09:10