Stipendije za studente iz Novog Bečeja

07/12/2015 09:28

Stipendije za studente iz Novog Bečeja

Konkurs za dodelu stipendija studentima za školsku 2015/2016. godinu, koji je raspisala opština Novi Bečej, otvoren je do 15. decembar.

Na konkursu mogu učestvovati studenti sa teritorije opštine koji su na prvom i drugom stepenu visokog obrazovanja na visokoškolskim ustanovama koje je osnovala Republika Srbija, sa sedištem na teritoriji države.

Studenti prve godine studija mogu konkurisati za ovu stipendiju samo ako su u srednjoj školi nosioci priznanja “Đak generacije”, dok ostali studenti prve godine nemaju pravo da konkurišu za ovu stipendiju.

Kako bi konkurisali za stipendiju opštine Novi Bečej, kandidati moraju ispuniti sledeće uslove:

• da su državljani Republike Srbije
  • da imaju prebivalište na teritoriji opštine Novi Bečej najmanje dve godine
  • da nisu ponovili ni jednu godinu studija
  • da imaju prosečnu ocenu na studijama najmanje 8

Opština Novi Bečej će za školsku 2015/2016. godinu dodeliti 50 stipendija u iznosu od 7.000 dinara.

Više informacija o konkursu nalazi se ovde.

07/12/2015 09:28