Stipendije za izuzetne studente iz Kikinde

28/12/2015 09:27

Stipendije za izuzetne studente iz Kikinde

Javni konkurs za dodelu stipendija, namenjen studentima sa izuzetnim rezultatima i onima koji su slabijeg materijalnog stanja, raspisala je opština Kikinda.

Konkurs je otvoren do 15. januara.

Za stipendije se mogu prijaviti studenti koji su državljani Republike Srbije, a koji imaju prebivalište ili boravište na teritoriji opštine Kikinda.

Stipendiju će dobiti studenti koji su upisali prvu godinu studija, a koji ispunjavaju jedan od ovih uslova:

• da su dobitnici titule “Učenik generacije” u srednjoj školi
  • da su upisali fakultet na teret budžeta države
  • da su članovi MENSE
  • da su završili prethodnu godinu školavanja sa prosekom ne manjim od 4,50
  • da su na prijemnom ispitu na odabranom fakultetu ostvarili prvo mesto.

Sva potrebna dokumentacija, kao i uslovi za podnosioce zahteva za dobijanje stipendije na osnovu slabijeg materijalnog stanja, nalaze se ovde.

Kompletna dokumentacija se predaje Komisiji za dodelu stipendija Opštine Kikinda na pisarnici Uslužnog centra ili preporučenom poštom na adresu: Opština Kikinda – Konkurs za dodelu stipendija, Trg srpskih dobrovoljaca 12, 23300 Kikinda.

28/12/2015 09:27