Srpski studenti među najboljima u SAD

22/10/2014, 14:52

Srpski studenti među najboljima u SAD

Prilikom razgovora sa ministrom Verbićem, ambasador SAD u Srbiji Majkl Kirbi rekao je da su srpski studenti ubedljivo među najboljima na univerzitetima u Americi.

Kirbi je na sastanku sa ministrom Verbićem iskazao veliku podršku za unapređenje obrazovnog sistema u Srbiji, koje je nezaobilazan i konstantan proces. On je pokazao i razumevanje za napore koje čini Ministarstvo da omogući obrazovanje na jezicima nacionalnih manjina.

Njihovom sastanku su prisustvovali savetnik za medije, kulturu i obrazovanje Rajan Rouland, šef grupe za međunarodnu prosvetnu i naučnu saradnju i obrazovanje na jezicima nacionalnih manjina u Ministarstvu prosvete Jasminka Peruničić-Alen, zatim šef odseka za evropske integracije, razvojne i istraživačke programe i projekte u nauci i obrazovanju Svetlana Bogdanović.

Ministarstvo je izjavilo da je kroz razne programe razmene studenata sa SAD od 2001. godine prošlo 2.025 učesnika.

Izvor: Press online