Skuplje školarine na fakultetima u Beogradu

11/03/2015 16:36

Skuplje školarine na fakultetima u Beogradu

Na devet fakulteta Univerziteta u Beogradu povećana je cena školarine na osnovnim studijama. Nova cena važi od naredne školske godine.

Školarine su poskupile na:

Rudarsko-geološkom, FON-u, Šumarskom fakultetu, Fakultetu bezbednosti, Učiteljskom, Medicinskom, Matematičkom, Biološkom i Geografskom fakultetu.

Jedino studenti Fakulteta fizičke hemije od naredne godine manje plaćaju školarine, jer je cena jedne godine na osnovnim studijama na ovom fakultetu smanjena sa 66.000 na 60.000 dinara. Navodi se da ipak ovi studenti najviše koštaju državu zbog velikih troškova za laboratorijske vežbe.

Za sada školarine na fakultetima u Beogradu kreću se između 50.000 i 240.000 dinara, rekao je prorektor Miodrag Popović.

Školarine su, prema rečima prorektora, povećane za 10 odsto, a realna cena školavanja jednog studenta je 250.000 dinara po godini, dodao je Popović.

Izvor: Blic

11/03/2015 16:36