Savet Filozofskog fakulteta apeluje na prekid blokade

26/11/2014 15:49

Savet Filozofskog fakulteta apeluje na prekid blokade

Savet Filozofskog fakulteta u Beogradu apelovao je na studente koji blokiraju fakultet da okončaju sa protestovanjem i saopštio da će tek tada da nastavi razgovore sa legitimnim predstavnicima studenata o preostalim zahtevima, u skladu sa zakonskim i statutarnim odredbama.

U isto vreme, Savet podržava Upravu fakulteta u njenom nastojanju da u okviru zakona obezbedi uslove za normalan rad fakulteta i redovnu nastavu, stoji u saopštenju fakulteta, prenosi Beta.

Došlo je do dramatične situacije na fakultetu i prekid blokade fakulteta je u zajedničkom interesu studenata, profesora i ostalih zaposlenih, navedeno je u saopštenju.

Studenti blokiraju fakultet već duže vreme i postavili su zahteve koje Uprava ne može da im ispuni.

Izvor: RTS

26/11/2014 15:49