Protest zbog napada na dekana

18/11/2014 16:56

Protest zbog napada na dekana

Nekoliko desetina studenata danas se okupilo ispred Fakulteta političkih nauka u Beogradu, gde su protestovali zbog napada na dekana fakulteta, Iliju Vujačića.

Studenti su nosili transparente sa natpisima “Stop nasilju” i “Ko je ko na FPN?”, i pozivali nadležne da otkriju ko je krivac za napade na studente i profesore.

Vladimir Pavićević, profesor na ovom fakultetu i narodni poslanik pozvao je akademsku zajednicu da ne ćuti kada se radi o nasilju na fakultetima.

Studenti protestuju ispred FPN-a. Foto: Twitter

Vuk Velebit iz organizacije “Studenti za slobodu” naglasio je i da je Ilija Vujačić možda jedini dekan koji otvoreno govori o plagijatima i o sumnjivom doktoratu ministra policije Nebojše Stefanovića.

Dekan FPN-a Ilija Vujačić napadnut je u subotu blizu svoje zgrade, a policija je privela dve osobe zbog sumnje da su izvršile napad, dok se za njihovim saučesnikom još uvek traga.

Izvor: Blic

18/11/2014 16:56